Prikazati pojedinačan prilog
  #6  
Staro 30.03.2012, 13:10
Korisnička slika od Banatski šetač
Banatski šetač Banatski šetač je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 05.12.2011
mjesto: Menjam se da me ne promene!
Starost: 50
prilozi: 667
Zahvaljivao se: 106
Dobio je 165 zahvalnice(a/u) za 67 priloga
Bio sam u Rajkovoj pećini bar 10-ak puta pošto se poznajem sa tamošnjim turističkim radnicima... Sa jedne strane ulaza u Rajkovu pećinu postoje gvozdena vrata koja se zaključavaju, a sa druge strane pećine na kojoj ulazi reka ne postoji nikakva zaštitna ograda i tuda prolaze razni kradljivci instalacija ( tj. bakarnih žica) do kopača Rajkovog blaga koji je u tom kraju preko dana bio konobar u jednoj kafani, a noću bi hajdučio. Logično je da onda postoji i to njegovo blago koje je negde sakrio i pećina je jedino logično mesto. Jovan Cvijić je prvi otkrio pećinu i pronašao samo njen donji mokri tok, a kasnije gornji suvi tok otkriva prof. Radenko Lazarević. Pećina zbog svoje velike vlage nikad nije bila naseljena ljudskim civilizacijama... Sada je naseljavaju slepi miševi, a raskopana je na sve strane od tragača izgubljenog blaga. Ako je blago eventualno i postojalo, mislim da je i pronađeno jer sva mesta u suvom delu pećine koja se mogu kopati, već su prekopana. Tako da na Rajkovu pećinu kao objekat kopanja možeš slobodno precrtati!