TEMA: San
Prikazati pojedinačan prilog
  #24  
Staro 07.04.2011, 21:43
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.321
Zahvaljivao se: 603
Dobio je 1.536 zahvalnice(a/u) za 402 priloga
Vumi, ocigledno se igramo gluvih telefona. Ti ili neces ili ne mozes da razumes ono sto ja govorim. Ocigledno je da reci i pojmovi imaju sasvim drugacije znacenje za nas dvojicu. Rekoh da je sloboda mogucnost izbora i ti si ga napravio. Takodje, da je odgovornost mogucnost suceljavanja sa zlom, u cega sam ja uleteo. Role su podeljene i odigrane upravo prema moralno-intelektualnim kriterijumima tipicnim za nase dve razlicite licnosti. Ja tebe ne poznajem licno, verujem da iskreno govoris na svom forumu pa ne znam na osnovu cega drugog da sudim o tebi, ako ne upravo po ovome sto ovde citam.

Ne znam zasto temu Libije proglasavas politikom? Istina da je miligor malo iskocio iz teme, a ja reagirao isprovocirano, ali ne verujem da ima neko na ovom forumu ko bi se uvredio sto sam ubicu nazvao ubicom, a zrtvu, makar verbalno, uzeo u zastitu. To sa politikom, koja bi mogla biti aktuelna na ovom forumu s obzirom skorasnju istoriju, nema nikakve veze, znaci da je potpuno bezopasno. Mozda je tebi zlocin nad libijskim narodom manje vazan od clanstva pojedinaca na ovom forumu (ako nije, trebao si to pokazati na jedini normalan nacin - osudom istog), meni je moja ljudska rekacija osude zla daleko vaznija od vlastitog clanstva na bilo kom forumu.
Ne znam sta ti drugi pisu u mejlovima, ja ti ih uopste ne pisem, govorim otvoreno na ovoj stranici. Ovo nije nikakvo iskaljivanje frustracija i problema, nego trenutak suocavanja sa vlastitim moralnim vrednostima i ne znam zasto se cudis sto se tebi obracam, pa ti si skinuo onu temu, nije miligor.

Napisao sam da si "izmedju ostalog" otvorio forum i radi svojih interesa..., a ne iskljucivo radi njih. Koliko znam, bavis se prodajom detektora koji mene uopste ne zanimaju, rekoh vec da takve teme nikad ne otvaram, umesto detektora imam numizmaticko-arheolosku biblioteku vrednu 25.000 evra. Iz nje vadim tekstove koji me zanimaju i kojih nema ni na drugim forumima, a ovom forumu sam se prilagodio u toj meri da ne citam sto me ne zanima.
A sto su neki strucni ljudi napustili ovaj forum ili se neki vise ne javljaju vec samo otvaraju slike, mene u opste ne cudi. Znam da su oni magneti za privlacenje clanstva, ali im atmosfera ove birtije ocigledno ne odgovara. Jos sam uvek uveren da si trebao da budes ponosan sto neko otvara temu Libije i tako pokazuje da su na forumu prisutni obicni, normalni ljudi, ovako su svedeni samo na detektorase.

Sto rece neki dan onaj profesore, koji je odustao pre nego je i zapoceo:
Predstava je zavrsena
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom