TEMA: Ukleto blago
Prikazati pojedinačan prilog
  #23  
Staro 02.06.2006, 15:54
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
imam i ja jednu pricicu, dal je istina???
amidza od kuma moje snajke ima svastiku ciji je brat dobar prijatelj sa jednim likom iz nekog sela u sumadiji ciji je deda zakopao cup pun zlatnih dukata ispod kamena okrenutog prema sumi negde oko desetak koraka od jednog izvora koji je mozda u medjuvremenu i presahnuo,e tu bas negde u blizini je zet unuka od tog dede,koji je u medju vremenu nicim izazvan umro pred sam kraj svoga zivota, poceo da kopa vodeci se po nekoj pricici koju mu je ispricao jedini preziveli rodjak inace to mu bese zaova po muskoj tetki i bas kad je oko 21 cas i posle nekoliko izkopanih rupa dosao do pravog mesta
slucajno ili namerno ili zahvaljujuci kletvama
tek pocne da naglo pada mrak i tek posle nekoliko sati i pred jutro se razdani, ovaj u trenutku pomisli mora da je to zlato ukleto kad se to desilo, e ali to nije sve u isto vreme kad je zabio prvi asov u pravu rupu iznad cupa on nije ni znao sta se desilo nepunih 432 kilometra dalje, naime bliski rodjak po majcinom ujaku , inace dobrodrzeci 94 godisnji paor se zagrcnuo i posle nepunih godinu ipo dana od tog trenutka u sred belog dana umre ,
slucajno ili namerno ili zbog ukletog zlata....
elem, ranim jutrom uranio momak da otkopa svoju srecu i poce tamo gde je sinoc pred mrak stao, eeeeee ali ne lezi vraze, neko iz sela ga je video dok je pred mrak kopao pa u zelji da se i sam obogati iskopa onu rupu i kad vide da u njoj nema nista osim nekoliko povecih komada kamenja on rupu zatrpa ,ali ko drugome jamu kopa sam u nju upada,
dal slucajno dal namerno dal zbog ukletog zlata koje je trazio,
kad je dosao kuci naprasno se razbole, temperatura 37 sa 1 ga slomi i on celi dan preleze u krevetu buncajuci o dukatima koje nije nasao i kad se pred vece odjednom oporavio resi da vise nikad nece pokusati ponovo da trazi ukleto zlato
elem onaj prvi dodje do rupe blizu izvora koji je presahnuo i pomeri poveci kamen, iskopa rupu u koju bi i pavkovic mogao da spakuje laki vojni transporter, ali sve je naravno bilo dzabe jer je ukleto zlato izgleda sa svakim zamahom pijuka tonulo sve dublje i dublje
slucajno namerno ili zato sto je bilo ukleto...
momak je od umora proizaslog kopanjem i jakim suncem cele noci sanjao kojekakve karakondzule, letece gremline i babaroge sa dve glave koje su ga opominjale da vise ne dohvati u zivotu asov lopatu ili pijuk i tako on resi da napusti selo i nadje si neki laksi posao i tako postade kontroverzni biznismen...
i kao i obicno
slucajno ili namerno
ali kletva je bila uspesna i djavolcici su uspeli da sacuvaju ukleto zlato i do dana danasnjeg i ko zna koliko jos ce tako biti...
odgoovorite sa citatom