TEMA: Test Deus V3
Prikazati pojedinačan prilog
  #103  
Staro 22.09.2013, 22:33
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
evo ovako posto sam pravi srecnik da mi u rumuniji prodavac obori pumpu za vodu tesku oko 25 kg na nozni prst i pritom mi naprsne kost,bicu invalid za penjanje po merdevinama bar jos dva tri dana i necu moci da lepim plocice.
tako da sam danas napravio update na 3.2 i testirao detektor,ali da krenemo od pocetka.

dakle na jednom mestu kod nas su bagerima izravnali nekih 20m u krug jedan lokalitet i spremili da se tu baca pesak,tako da sam iskoristio priliku da testiram detektor,cim sam stigao video sam da je vec bio tu neki detektorista,ali nema veze,dadoh sansu i deusu i rezultati su bili i vise nego zadovoljni sto se nalaza tice a takodje i dubine,odvajanja itd.

kako sam odradio test:

uhvatio sam 5 linija duz tih 20m sto bi bilo nekih 100m ukupnog mahanja,nista nisam vadio na sta god je zapistalo,do kraja testa.

sta sam testirao:
v2.0,v3.1,v3.2 (moj i kratkijev program)

sa startne linije sam krenuo prvo sa v2.0 na svaku metu sam izmenjao fabricke programe a zatim kratkijev i moj program,obelezavajuc i svaku metu sa dobro/lose/nesigurno......zatim kuci na update 3.1 i poovno ista procedura,sve do 3.2,

kada sam sve uredno obelezio,onda sam odabrao program koji je najbolje davao signale i krenuo u iskopavanje.

zakljucak je sledeci:

mozda ste vi zadovoljni sa dubinom i reakcijom v3.2 ali ja nisam zadovoljan vec sam prezadovoljan,doslov ce moj detektor izuva iz cipela 2.0 na koji se sigurno vise ne vracam,bar posle ovoga.

uz duzno postovanje kolegi kratkiju koji se stvarno zalaze da predstavi detektore u najboljem svetlu i pomoci drugima oko stelovanja,ali je njegov program,prepisan odavde bio najgori,pa cak i od svih fabrickih stelovanja.

taj program mi je davao najvise gvozdja,cak i sve dobre mete,sem jedne limene boce,koja je imala dvojni zvuk (dobro lose).takodje je taj program davao zvuk gvozdja na dve kovanice koje sam izvukao napolje iz zemlje a da gvozdja nije bilo,ako me pitate zasto,ja odgovora nemam.

najbolje mi se pokazao,i bez greske ovaj sto sam ga ja odradio,cak sam sa njim pronasao i dodtne mete,koje sam naknadno obelezio (ali vise nisam isao kuci da vracam na 2.0 i 3.1) i testirao sa ostalim programima ali oni jednostavno nisu davali nikakav signal.
iako je moj i kratkijev program slican,u pitanju su nekoliko nijansi,stvarno mi nije jasno zasto jedan toliko zataji,iako je jos na kratkijev je sens 95,a na moj 90 (probao sam krakijev isto na 90 i nista,opet gvozdje)....

da skratim pricu,
deus je konacno uradio nesto od ovog detektora,jer sam od samog pocetka video da je deus bio gori i od gmp i od gmaxxa i od mnogih rucnih radova koji ne vrede ni 200e a da ne pominjem ostale detektore (bar za mene)....
vec pri probi 3.1 sam video ne malo nego mnogo veliku promenu u svemu.
neki pominju da je plici,meni je dubina sasvim monstruozna
a najvise me je odusevilo na dunavu kratkijev program u kombinaciji sa grundom kako sam ga odradio,gde sam ostao bez teksta kada sam izvukao najobicniji rimski klin na nekih 50cm dubine,pretrazeci sve okolo i u rupu da me neka druga meta nije navela da kopam,ali tamo niceg vise nije bilo.

samo jos nekako naci i resenje za sitna olova od par milimetrica koja ne moze da izbaci a jako nervira kad se udje u neku zonu gde se pucalo na prepelice.

od danas traktor moze da sluzi samo za ovo :

http://www.youtube.com/watch?v=pDHzK3Xe7Yw






naravno sala
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku eclipse4 na prilogu