TEMA: Voda u sondi
Prikazati pojedinačan prilog
  #21  
Staro 01.11.2009, 21:45
ddundjer
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Ljuba Prikažite prilog
Uz dužno poštovanje pošto je tragač pisao opširno ne bih želeo da ga citiram Mislim da me je pogrešno razumeo u pogledu zagrevanja sonde na nekoj temperaturi.Ovde se ne radi o laku žice koji u ekstremnim slučajevima može izdržati i preko 180 stepeni celzijusa.Naime radi se o plastičnim poklopcima sonde koji su osetljivi na udarce i promeni temperature.Pošto servisiram detektore,napominjem da su žice u sondi zalepljene epoksidnom smolom posle podešavanja kalema.Stoga ako se deformišu poklopci,nastaje i pomeraj fazne petlje u sondi gde za posledicu ima razdešenost kalemova pa prema tome sonda neće imati dobar prijem kod raznih metala i prema zemlji.Ponavljam da se ovo može videti pre svake intervencije osciloskopom(dvokana lnim).Pa tek onda se može pristupiti daljoj popravci i saniranju neispravnosti.Ovo naročito važi za sonde detektora koji unutar poklopaca imaju dva ili više kalema.
Neke stvari je najbolje ne dirati,da i ja malo pamtujem.
Izmjeriti sondu na ometar,ako su otpori ok tražiti uzrok na elektronici(slab kontakt na konektoru,baterije itd).Ako je sve to ok tek tada preči na sondu ali kao što je neko rekao ako nisi vičan tome najbolje je ne dirati nego nekom iskusnijem dati da to odradi.