Prikazati pojedinačan prilog
  #30  
Staro 26.07.2007, 00:13
IVLIANVS
Gost
 
prilozi: n/a
Da i ja nesto kazem o tom pojasu,posto sam cuo pricu iz prve ruke.Pojas nije nadjen u putu,kod Divosa kao sto sam procitao,vec pored puta blizu jablana izmecu Calme i Bingule.Sa desne strane preko puta vocnjaka.Znam i drvo gde su Kozaci okacili torbe taj dan!Prica se da je na istom mestu pronadjen i srebrni pokrov pokojnika...
Dalje vrhovni sud je ove godine doneo odluku da se pojas vrati u muzej Sremske Mitrovice i on ce biti izlozen u novoj zgradi muzeja koji se gradi iznad Carske Palate u Sremskoj Mitrovici.
Pojas je bio izlozen ove godine na sajmu u Beogradu,tako da su price o tome da pojasa nema glupost.To je kao kad bi neko ukrao Mona Lizu-sta da radi s njom...Tu vise nema prodaje jer je pojas "ofiran" kako kazu nasi trgovci antikvitetima.
lalica i karleusu necu da komentarisem,zaista je suvisno,takodje ni tkaleca (nije greska sto sam tipkao malim slovima).Bila je jedna emisija na Tv-u ranije kod nas,mislim da se zvala "Na dnu dna",ali to sad nema nikakve veze sa ovim tekstom-jednostavno sam se setio toga
Ja se iskreno nadam da ce pojas biti vracen u Sremsko-Mitrovacki muzej,da ce svi ljudi moci da ga vide i da ce turisti dolaziti da se dive.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg avar belt.jpg (80,9 KB, 30x prikazano)
odgoovorite sa citatom