TEMA: Deus
Prikazati pojedinačan prilog
  #21  
Staro 11.04.2012, 08:43
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
Citat:
citat od Naki011 Prikažite prilog
Naime, Deus nije ništa "plići" niti "dublji" aparat od bilo kog njegovog konkurenta. Znači prosečan. Ono se opet na ovom forumu pominjalo kao njegova velika prednost je brzina procesora, koja opet zavisi od podešavanja pa tako da ni ona nema neke prednosti u odnosu na konkurente jer su oni tu generaciju procesora odavno ubacili u svoje uređaje. Opet prosečan. Ono što ga opet po mnogima čini posebnim je njegova težina koja opet nije ništa novo jer su opet pre njih lake materijale koristili i drugi proizvođači te je i u ovom slučaju moje mišljenje da je prosečan. Jedino šta ga izdvaja od drugih uređaja u njegovoj klasi je wireless koji meni lično netreba, ali nemam ništa protiv. I na kraju jedina stvar koja je prevagnula da nekupim ovaj uređaj su njegove baterije. Jednostavno mi se više sviđa ideja da kad mi se isprazni baterija, mogu lako da je zamenim novom. Toliko.
moj favorit medju detektorima je xp gmp,
tj bio je dok jednom prilikom nisam u svoje ruke uzeo deusa.

- dubine su mu realne, od vecine klasicnih detektora je dublji ,
od nekih mozda i nije, ali je sasvim dovoljno dubok da ga ocenim kao izvan proseka,
uostalom takav je svaki XP

- tezina tog aparata je dalekoooo od prosecne kako si ti to ocenio ,
nema ni jednog detektora napravljenog do dana danasnjeg koji moze da se poredi sa deusom u smislu ergonomije,
i po tome je deus neprevazidjen bez obzira sto i drugi koriste te kompozitne materijale ,
da ti napomenem da je svaki deus prakticno dva metal detektora/slusalice su jedan, a elektronika drugi detektor/

- wireles je nepotreban sve dok ne probas na terenu tu opciju, a pogotovo na nekom sumskom tesko prohodom terenu gde je kacenje granja o kabal opasnost broj jedan da ostetis sondu ili cak i ceo aparat pretvoris u gomilu beskorisne elektronike,
po meni to je dodatni plus ovom aparatu

- baterijene na deusu deklarisano po fabrici mogu da traju daleko vise nego sto ti realno provodis dnevno na terenu,
ali cak i da se desi da ti se isprazne imas opciju da ih napunis preko akumulatora u kolima ili preko jeden obicne baterije od 1,5v koja se preko posebno dizajniranog punjaca konektuje na sondu

u principu se slazem sa svima koji kazu da ne postoji idealan ili univerzalan metal detektor,
i da se za izbor pri kupovini treba ograniciti licnim afinitetima,
tako da niko ovaj post ne shvati kao ubedjivanje nego kao cisto iznosenje jos jednog misljenja...
pozzz