TEMA: VDI brojevi
Prikazati pojedinačan prilog
  #3  
Staro 09.03.2009, 14:22
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Kao što je Vumi rekao VDI brojevi pokazuju magnetsku karakteristiku mete, a to je jako relativno, teško je pouzdano reći o čemu se u konkretnom slučaju radi. Kroz praksu na osnovu promjena i određenih kombinacija brojeva, puno se toga može zaključiti prateći tonske i grafičke promjene. U slučaju da se sitna kvalitetna meta nalazi uz željezni otpad meni je određeni niz promjena VDI brojeva dovoljan da krenem na iskapanje mete, do toga zaključka ne mogu uvijek doći samo na osnovu tonskog signala, ipak je mikroprocesor puno senzibilniji i brži od moga uha, odnosno procesor obrađuje, registrira i naj manju promjenu, a ja malo morgen.
Dubina mete se ne može točno odrediti na osnovu VDI brojeva, ali u kombinaciji s visinom tona pouzdano možeš znati dali je meta na samoj površini, na 20 cm, 40 ili na 60 cm. Dao Bog da naletiš na ostavu zakopanu na 60 cm, tada će VDI broj prikazati metu na 10 cm, osobno sam zadovoljan s pokazivačem dubine jer je za sitne mete koje uglavnom iskapamo prikaz dubine zadovoljavajući.

Promijenjeno od Enigma (09.03.2009 u 14:33 sati)
odgoovorite sa citatom