Prikazati pojedinačan prilog
  #25  
Staro 17.11.2011, 19:43
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
pa druze ne znam na koju dubinu inace ljudi zakopavaju jer smo nasli jednu a dvije su jos na cekanju. jednu nismo mogli naci ,mozda zato sto je vec neko nasao i pokupio ali opet cu se tamo vratiti sa velikom sondom definitivno.
ljudi su zakopavali kako su stigli jer je bilo u frci vjerovatno i taj koji je zakopavao se nadao da ce uskoro doci ponovo u priliku da to iskopa...garant nisu kopali dublje od 50 cm .
ostavica je bila na 35-40 cm...kutijica od cedevite i pokrivena smecem.
mozda da nije bilo mesingane stare "pipe" tj. cesme ne bismo nasli ni tu kutijicu.
blizu je bila djedova radionica i cudo smeca od aluminijuma i bakarnih sajbica te zileta i pivskih cepova.
zvukovi md-a su bili ko iz filma strave i uzasa dok ne sijevnu par tonova,razliciti ali jako snazni.
prvo smo udarili na kutiju a dok smo je otkopavali i prosirivali rupu udarimo i na pipu koja je bila malo plica od nje.
da je bila neka stara ostavica u keramickoj kutiji ne znam kako bi svirala.
da je u metalnoj bila onda bi valjda bilo malo maske ali bi je GMAXX "procitao " ko bukvar garantujem.
a za kljuceve znam da se nisu pravili od zlata sigurno. premeko i prevrijedno da bi se zakljucavalo nesto pa sta god da je. skup kljuc brate
odgoovorite sa citatom