Prikazati pojedinačan prilog
  #4  
Staro 29.05.2005, 12:18
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Ne razbacujem se ja nikakvim titulama, vec iskljucivo svojim znanjem. I nije pogresno uciti od drugih (sintetizovati tudja misljenja), i u tehnickim naukama nikada nema kraja ucenju.
Sustina mog mesijanskog komleksa je u sledecem, za sta cu dati i primer:
Recimo, moj profesor elektrotehnike gospodin Vorgucic, posvetio je decenije proucavanju radiestezijskih fenomena, posecivao strane simpozijume, i dosao do veoma vrednih saznanja. Ali on nikada nije izjavio: Mi na elektronskom fakultetu smo otkrili neke radiestezijske fenomene, jer bi to bila zloupotreba institucije zarad reklame, iako bi obicna raja to ladno progutala. Ovde se moglo videti da izvesna gospoda svoje radiestezijska saznanja prvo stavljaju medju naucne radove rudarskih inzenjera, a sada to pripisuju dostignucima istrazivackog centra vojske, gde su mozda radili. Bilo bi dobro da ako neko iz vojske ove stvari procita, to malo istrazi i svakako demantuje, kako se ne bi remetio njen ugled.
Nigde u svetu, naucno potkovani ljudi ne dozvoljavaju da se neke ozbiljne institucije i ljudi od ugleda prozivaju tamo gde im nije mesto. Najbolji primer su laziranje nekih Teslinih otkrica sa kojima sa pravio biznis, a protiv cega je ustala i SANU, te je to zakonski spreceno.
I ovakve diskusije su veoma vazne (mozda najvaznije) u svetu lova na blago, i nemaju veze sa licnim stavovima, vec jednom veoma ruznom pojavom kojoj se treba stati na put. I nemojte se ni nadati da ce se neki ozbiljni ljudi prikljuciti saradnji sa klubom, ako se takve stvari budu promovisale na bilo koji nacin, ili im se bude davalo precutno odobrenje.
Medjutim, dropsy, delimicno ti dugujem zahvalnost, jer si me naveo da ozbiljno razmislim o nekim stvarima. Kako za svetom kaskamo sa 20-30godina zakasnjenja, ocigledno je da moramo proci kroz jedan spontan proces otreznjenja (kada ga svako oseti na svojoj kozi), i izgleda da ga nista i niko ga ne moze ubrzati. Ja ocigledno samo gubim vreme, i jos izazivam i negativne efekte. Zbog zelje da neke stvari kod nas promenimo, zapostavio sam svetske forume sa diskusijama koje su meni mnogo korisnije, kao i neke sopstvene projekte.
Zato sam odlucio da se uglavnom povucem iz takvih tehnickih diskusija ovde. Tako da sa edukacijom ljudi ovde mozete nastaviti ti, gargamel, zvonimir i slicni.
odgoovorite sa citatom