Prikazati pojedinačan prilog
  #5  
Staro 25.10.2015, 23:32
Korisnička slika od sirmium
sirmium sirmium je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 09.09.2006
Starost: 47
prilozi: 668
Zahvaljivao se: 26
Dobio je 85 zahvalnice(a/u) za 33 priloga
Evo da i ja nesto kazem na ovu temu mada je do sada bilo vec slicnih tema!

Divlji kopaci,arheolozi ili ti vec ... nisu ljudi koji unistavaju ... mada ima i takvih(nismo svi isti,niti cemo ikad biti) nego ja bih pre rekao hobisti,kao sto neko voli pecanje,lov,tako neko voli i ovo ali tu nastaje problem

Ako volis pecanje odes polozis dobijes dozvoli i ides da pecas
Ako volis lov,odes polozis i smes da lovis
Hoces ovo hoces ono neka pravila postoje samo ovde nema ama bas nista.
Kod nas kupis detektor i nesmes da ga koristis ali ima prodavnica gde uredno kupis platis drzavi PDV i..... sta da radis s njim da trazis ek****...ma daj...
Za sve imaju neka pravila kad je sezona lova,pecanja,skijanja...kako da se ponasas i gde samo za ovo ne. Nepostoji clan zakona koji zabranjuje koriscenje detektora( ili ja nisam nesto dobro procitao)
Postoji unistavanje kulturnih dobara (neznam koji clan) i za to je propisana kazna,pa zar seljak koji ore svoju njivu isto tako unistava time to,znaci i on bi trebao da bude procesuiran. Uhvatili se toga kao pijan plota,bukvalno gde god zakopas ili trazis to je nalaziste,pa citava Srbija ispade onda nalaziste,nigde nikakvog znaka,table,obelezja da je to lokalitet i da je TU zabranjeno. Uostalom ako cemo nekom logikom kako drzaava moze da polaze pravo na nesto sto nije njeno ,na ovim prostorima su vekovima bili i Turci,Madjari,Rimljani,Austrougari.... jbg kada gledam ovako nesto brzo se i iznerviram i neznam vise gde.. i sta.. nadam se da me je vecina razumela u ovome.. ali i pored svega jos uvek nema pametnog,logicnog resenja za NAS!
odgoovorite sa citatom
4 x *Hvala* korisniku sirmium za ovaj prilog: