Prikazati pojedinačan prilog
  #4  
Staro 01.03.2018, 13:26
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pretpostavljao sam da ti je to prvi detektor u zivotu posto je pitanje bilo cemu sluze preostala dva tona (pored tona za zeljezo). Svaki od tih tonova ima neko svoje podrucje prikazivanja koja vrsta metala se nalazi ispod sonde. Uzmi da komletno detekciono polje ima 100 dijelova (recimo da oni modeli sa displejem pokazuju tu skalu). Tih 100 polja se tebi, ako radis u 3-tonskom modu, dijele na 3 i svaki taj dio ima svoj ton. Ovdje se radi o skali provodljivosti. Najbolje ti je da uzmes jedan zeljezni, jedan bronzani ili bakarni, jedan srebrni i ako se ima zlata moze i zlatni predmet . Jednostavno baci ih samo na zemlju ali dovoljno daleko jedan od drugog i onda prelazi sondom preko njih kako bi uocio razliku u tonovima. Vremenom ce ti ti signali ostati "u uhu" i sa velikom vjerovatnocom ces kod svakog predmeta prije nego ga iskopas znati od kakvog je materijala. Naravno, postoji dosta toga sto utice negativno na detekciju ali to ces vremenom u toku rada nauciti i to ce ti tesko ko moci na forumima objasniti. Kada ih sam skontas onda si ih sigurno naucio i shvatio.
Ovo je moja mala pomoc tebi kao novom clanu a vjerovatno ce ti se jos neko javiti posto znam da ima clanova koji koriste taj isti model.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom