Prikazati pojedinačan prilog
  #3  
Staro 19.03.2008, 23:44
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
dijagrami

Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Ljubo, ovo su fotokopije dijagrama, daj to malo pojasni.
Ovo jesu kopije dijagrama jer ranije nisam imao štampač pa sam odštampao kod prijatelja i posle slikao.Radi se o long range lokatoru: "omnitron scan master".Izabrao sam na lokatoru frekvencu napr:srebra,izlaz lokatora sam spojio sa ulazom (mic)na kompjuteru.Pomoću programa"saund forge"koji služi za spektralnu analizu frekvenci i zvuka snimio sam tu osnovnu frekvencu,te njene osnovne harmonike(pikove).In ače izlaz scan mastera je u normalnom radu spojen preko izlaznih sondi koje se zabodu u zemlju i tako odašiljaju signal.Ovaj lokator za prijem signala ima dve L antene.Proizvođači tvrde da se tako može otkriti metal u zemlji,što ja baš u to nisam siguran da je moguće.Možda neko ima mišljenje o tome pa bi bilo interesantno da iznese svoja zapažanja.Ovo je naravno slučaj jer kod većine ovih lokatora nema zvučna indikacija nalaza,neko pokazivanje pomoću analognog instrumenta sa skalom ili neko drugo digitalno pokazivanjePošto je ovo isto tako omiljena tema,neko sigurno ima i neke druge modele long range lokatora.Ja imam isto svoja iskustva i zapažanja,ali o tome kasnije.Pozdrav
odgoovorite sa citatom