Prikazati pojedinačan prilog
  #6  
Staro 15.11.2020, 19:01
Korisnička slika od Crni-1
Crni-1 Crni-1 je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 02.09.2012
prilozi: 248
Zahvaljivao se: 239
Dobio je 251 zahvalnice(a/u) za 69 priloga
Imam gmaxx II sa sondom 27cm. već neko vreme ali pošteno nisam zadovoljan radom.
Kao prvo dubina je mala,bronzani prsten (zatvoren krug oko 25mm.) jedva na 20cm.
Kao drugo diskriminacija je trala la,daje izmešan ton kao gvožđe i obojeni metal.
Kad sam ga iskopao i video šta je,vratio sam ga ponovo u zemlju i zatrpao,jedno 2h pokušavao sam sve,od štelovanja ground balansa,sensa,iron volume,iron tresholda i nit sam dobio bolju osetljivost nit jasniju diskriminaciju.
U zavisnosti od štelovanja dobijao sam ili ton gvožđa,mešavinu oba tona ili potpuno bez ikakvog signala (možda poneko kvrckanje).
Jedino što nisam isprobao je silencer (bio je na 1.
Zemljište je teško,jako mineralizovano,groun d moze na + ili u desno-crveno,sens u crveno skoro maximum.
Probao sam iron treshold i na auto i u svim drugim položajima,iron volume mi je bio na sredini ali i njega sam probao i levo i desno,ništa se nije poboljšavalo kod diskriminacije.
Danas sam probao sa olovom,slično sam prošao.
Ima li neko neki savet šta kako i dali ja negde grešim il je detektor takav.
Izmenjao sam stotine mašina,bilo je gorih ali je bilo i boljih,međutim toliko hvaljeni gmaxx a dubina prosečna a disk skoro pa nikakav.
odgoovorite sa citatom