Prikazati pojedinačan prilog
  #76  
Staro 16.05.2008, 20:53
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.900
Zahvaljivao se: 159
Dobio je 1.069 zahvalnice(a/u) za 410 priloga
@crni
O zaradi na XP detektorima nema potrebe da pricam...nije skoro nikakva i ja se sa prodajom (da budem iskren) nalazim vec u minusu, jer nisam znao kakve me sve obaveze cekaju kada je drzava u pitanju (uzimaju gdje stignu i kako hoce, tako da se na zelenu granu ne moze stati). Cijene jesu niske, zato i jesam u minusu. Ali, da te ne opterecujem time, mozes sam pokusati i uvjeriti se kako stoje stvari. Koliko kostaju ugradjeni dijelovi u neki od, recimo XP, detektora mozes saznati i to...uzmes detektor, rastavis ga, popises sve dijelove i pronadjes im cijene...naravno, ne smijes zaboraviti da je u sve to utroseno i odredjeno radno vrijeme koje treba da se plati necim...pa jos popratna oprema u vidu sonde, drzaca i i i...znas i sam sta se sve nalazi u sastavu kompletnog detektora. Naravno, kada se sve to radi ****jski, izadje jeftinije, ali ne vjerujem da je razlika ogromna.

Sto se tice Siriusa...
Koliko kostaju dijelovi koji se u njega ugradjuju ne znam takodje da ti kazem jer ne znam sta je sve u njemu...mogu ti samo reci da sam pravio jedan nizerazredni detektor od toga proizvodjaca i da sam displej za njega kosta 92€ (bez postarine), a radi se o malom displeyu 128x64px i to u jednoj boji a na Siriusu se nalazi 7-colni LCD u boji...sada skontaj koliko samo on kosta...znaci mene ce kada zavrsim ovaj sto pravim, sve ukupno izaci dosta novca, toliko da bih mogao kupiti jedan od poznatijih detektora u visoj klasi.

Sada da kaazem i nesto u vezi njegove cijene i ostalih sitnica...
Cijenu ne formiram ja vec proizvodjac....znaci , ako ja prodajem za njega detektore, odmah dobijem i minimalne cijene po kojima se doticni smiju reklamirati, u suprotnom, nema vise da ih dobijes. I u slucaju Siriusa i ostalih, recimo Antaresa, ja imam opet povoljnije cijene od drugih i tako ce i ostati. Da li ovi detektori stvarno vrijede tolikih novaca to ja ne mogu znati, jer da bih to saznao, trebao bih imati vremena i vremena da sve to polako ispitam i uvjerim se u to...ja imam i drugih obaveza, pored svega i posao, gdje radim u 3 smjene, bez vikenda i praznika, tako kada i imam neki dan slobodno, ja ne mogu da ga provedem negdje sakriven u dubokoj sumi, kopajuci rupe da bih testirao neki od detektora, kako bih vama ovdje iznio rezultate.
Ako ne vjerujes meni, pitaj kratkoga, ovdje u austriji nije kao kod vas, vi tamo mozete raditi skoro sve sto vam dusa pozeli, dok ovdje ako slucajno skrenes sa asfalta u neciju njivu ili sl, lako mozes imati posla sa policijom...ali, da te ne davim ni time, ne vjerujem da ces me shvatiti, ne zato sto mislim da si lud (ne mislim to svakako) nego iz jednostavnog razloga sto ljudi ne mogu shvatiti neke stvari (kao ni ja sam) dok ih ne osjete i ne dozive. Ja da sam kojim slucajem u BiH, kod kuce, ja bih davnih dana imao ogroman poligon za testiranje i rezultate testiranja bih uvijek davao na znanje, na zalost to nije tako.
Kao sto je poznato, ja Siriusa nisam nicim hvalio, moze se reci da sam ga vise kudio, tako da mi niko ne moze prebaciti da ga ja hvalim zbog prodaje. Uostalom, svako kupuje ono sto zeli, ja nikoga ni u sta ne ubijedjujem niti mi je to duznost - samo posredujem i pokusavam pomoci onoliko koliko mogu ako nekome zatreba pomoc.
Zbog svega ovoga, ne volim kada neko iznosi misljenja o necemu sto ne poznaje i poredi nesto sa necim a ne zna da li je to uopste tacno. Ja bih radije cuo odgovor tipa..."Vumi, taj detektor sam isprobao, uradio sam to i to, detektor je u mogucnosti da uradi to i to a nije u mogucnosti to i to...". Vjerum mi da ni rijeci nebih rekao na takvu vrstu odgovora. Naravno samo u slucaju da ja sa istim tim detektorom imam drugacije iskustvo i mogu iznijeti svoje vidjenje. Sve dok ja nemam licnog iskustva u radu sa nekim detektorom, necu iznositi nikakvo misljenje jer mi to nije ozbiljno. Citao sam recimo komentare na onom drugom forumu kod doticnog stevana o pojedinim detektorima, gdje se moze u svakom slucaju vidjeti ko vuce vodu na ciju vodenicu . Onaj Stevan, sto je god napisao da je napravio, sve mu radi fantasticno i bez gresaka, sve je on sam izmislio, prepravio i poboljsao....pa taj covjek je zeznuo onda sve strucnjake iz svih firmi koje se bave proizvodnjom detektora...ali to je njegova stvar i ja se u te stvari nemam namjeru mijesati, u svakom slucaju on je strucnjak po tome pitanju . Ah da, htio sam reci da ste svi na tome forumu dosli do istoga zakljucka (za one koji mozda tu temu nisu citali) a to je, najbolje su se na testiranju nekoliko modela detektora pokazali oni kineski modeli MD 3030, Black NIght (ili kako se vec zove) i jos neki MD modeli raznoraznih brojeva, koji su cak potukli i neke jace fisherove modele....sada pitanje za tebe....da ti slucajno ne prodajes bas te iste modele???
Odgovor i ne moras pisati .


Nemoj misliti da sam te ovim tekstom zelio napasti u vezi bilo cega, samo sam zelio da ukazem na neke sitnice koje se pojavljuju u tvojim postovima sto se tice Siriusa i njegovog testiranja.
Ovaj Sirius je prodat a na testiranje cu dobiti sledeci, tako da cu kad tad odrzati svoje obecanje. Ziv i prav mi ti bio i nema ljutis
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*

Promijenjeno od Vumi (16.05.2008 u 20:59 sati)
odgoovorite sa citatom