Prikazati pojedinačan prilog
  #89  
Staro 25.02.2011, 17:17
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 43
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
http://www.youtube.com/watch?v=nfQEj...eature=related

Ovako javlja gvozdje i novcic pored u isto vreme. To u stvari i jeste prednost ovog aparata, da pored gvozdja vidi plemeniti metal.
E sad sta drugi pisu i pricaju i koliko su se srodili sa aparatom, na kakvim terenima rade to ce ostati uvek veliki problem i dilema. Ja sam licno zadovoljan i ostajem i dalje pri Xp-eu dok se ne pojavi nesto bolje sto se rukovanja aparatom i sposobnostima samog aparata tice. Imam mogucnosti da isprobam svaki aparat koji se pojavi na trzistu sto i radim pa prema tome znam i vidim sta dobro radi i ima dobru dubinu za ove terene gde sam.
GMP nema diskriminaciju vec ima mogucnost razlikovanja metala i kroz to se moze zvukom pustiti gvozdje ili se iskljuciti, zato se kod njega malo vise cuje gvozdje. Mnogi neznaju za tu razliku zato i piricaju svasta, to i cini tu razliku izmedju klasicne diskriminacije i razlikovanja metala da kod ovog drugog postupka aparati bolje vide obojeni metal pored gvozdja. Dubina ovde nije presudna jer kod klasicne diskriminacije je maska veca i aparat je prosto gluv i slep, zato tako mirno i radi.
E sad nekim aparatima vise smeta neka vrsta minerala a drugima manje, zato se treba aparat prilagoditi terenu na kojem trazimo, isto tako i predmetima koje ocekujemo na tim terenima. Mogu se traziti kelti, arpadi i frizatici sa niskofrekventnim aparatima ali cu jednostavno vise naci sa aparatom koji ima visoku frekvenciju posebno ako je zaprljano gvozdjem. Meni licno ne smeta kad se gvodje malo vise cuje, cak namerno disk drzim na minimum, zvukovi mi sve kazu sta se nalazi ispod sonde i to mi je dovoljno. Treba malo strpljenja i vremena da se sve to nauci ali kad se nauci stvari mnogo bolje izgledaju.
Zasto je to tako sa tvojim aparatom ne mogu objasniti, nisam imao prilike da moj aparat tako nesto pokaze i da tako radi kao kod tebe. Neznam jel tlo u pitanju ili neka greska u elektronici ili stvarno trebas zavrnuti rukave i potrudis se da naucis svoj aparat kako treba......
slazem se sa tobom 100% u opisu svega.nemam sta dodati.ipak je najbolje kad su dve masine jedna do druge i onda na istu metu isprobati.
kao sto sam i rekao,planiram da u maju dolazim tu mozda jun nisam jos siguran,kad mi majstori zavrse posao,ako ste za mozda se dogovorimo da jedan dan izadjemo na neki teren (videcu sa ovim dal je pametno poneti ga preko grane ili ne) ali makar da idem s vama u drustvu i da vidim kako se ponasaju vase masinke.

pitanje za vumija,da li sa racunom od mog detektora mogu preci granicu legalno ili ne?
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom