TEMA: VDI brojevi
Prikazati pojedinačan prilog
  #4  
Staro 09.03.2009, 16:04
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Vdi brojevi

Citat:
citat od tragac Prikažite prilog
Zanima me da li neko zna ili je negde video test VDI brojeva za odredjene tipove aparata.Koliko ja znam imaju ga White's-ovi modeli,Tesorovi,Mine labovi i Iskusniji od mene sigurno znaju jos koji.
Mene iteresuje da li je radjen test na pouzdanost pokazivanja VDI brojeva kod pojedinih aparata i koliko je kod kojih aparata pouzdan?Vise ili manje?

Naravno pretpostavljam da sto je aparat skuplji trebalo bi i da mu je ocitavanje VDI brojeva tacnije.Mada ovo ne mora da bude i pravilo zato se i obracam iskusnijim korisnicima da nam kazu sta govori njihovo iskustvo?
Pozdrav tragac.moram da ti kazem da se previše ne oslanjaš na pokazivač VDI brojeva.Skoro svi detektori sa tim mogućnostima su skloni da netačno pokazuju.Ako je test u vazduhu za pojedine predmete i tačan to za nalaz u zemlji gubi tačnu smisao.
Naprimer ako je vdi broj za jedan predmet 15 kada je pored tog predmeta još drugi,onda detektor pokazuje neku sasvim drugu vrednost.Kod boljih detektora pored VDI broja ima niz indikacija za određivanje cilja.Po meni se treba oslanjati najviše na ton koji pušta detektor prilikom nalaza.Naravno da će biti i drugih komentara koji će neko ovde napisati pa ti odluči šta će ti najviše koristiti
odgoovorite sa citatom