TEMA: pitanje
Prikazati pojedinačan prilog
  #1  
Staro 19.11.2012, 13:53
RUAH
Gost
 
prilozi: n/a
pitanje

Prvo da vam ispričam o čemu se radi.Jedan stariji čovjek iz mjesta X mi davno pričao da su na mjestu X u šumi neki ljudi tražili zakopan ratni pljen iz doba turaka.Legenda kao legenda o zakopanom blagu i nisam puno obračao pažnju na to, do prije par dana kada sam sreo jednog prijatelja iz istog mjesta koji mi je ponovio isto to samo u detalje.Za vrijeme turaka su navodno na tome mjestu X dvojica turaka zakopali svoj ratni pljen.Priča mi da su na to mjesto početkom 80-tih godina trojica turaka iz Njemačke sa njemačkim tablicama tu dolazili i kopali dva dana nasumice.Pošto moraju proći kroz naselje do šume bili su i primječeni.Prijatelj je bio tamo da vide šta rade i kažu mu da su našli neke spise od njegovog pretka koji piše gdje je ratni pljen ali zbog protjerivanja sa ovih prostora nikad se nije vratio po to pa je zapisao svojim budućim pokoljenjima.Pokazal i su mu spise i kaže on da nema nikakvih slika već samo neke crtice okomito i vodoravno sa točkama.(vjerovatno tursko pismo).Treći dan tamo sve je više ljudi iz sela dolazilo do njih pa su se spakovali i otišli.To mjesto je na brdu u šumi i taj dio se zove Kurjačija humka.To je područje oko 500 x 500 metara.E sad,tko zna šta to znači kurjačija humka?
odgoovorite sa citatom