Prikazati pojedinačan prilog
  #3  
Staro 10.06.2005, 15:57
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
Kao prvo budi pozdravljen od strane nas sa foruma (uzimam si za pravo da to ucinim u ime svih ) !!!
Hvala!

Citat:
Ne znam zasto kupujes u americi detektor, jeste da je cijena manja ali kada se doda PDV i carina ti ces opet doci na neku cijenu za koju mozes cak i ovdje u evropi kupiti takav detektor (672+217pdv i carina=896$).
Ma znam ali PDV+carina otpada samo u slucaju da presvercam a u suprotnom
dobijem jos veci Pdv&carinu jer je osnovica veća npr.
1.042,00 +IVA u Italiji. a popravak, lose mi se pise ovako i onako ako ga moram opet izvesti a nisam platio porez. ovako ga uvjek mogu odnesti do Italije na popravak naravski bez priznanja garancije.

Citat:
se nesto desi moras da ga saljes nazad za ameriku i da to moze da traje nekoliko mjeseci (mislim na popravke uz garanciju), mislim da ces biti bolje usluzen u nekoj evropskoj zemlji. Ne znam da li ti je ovo prvi detektor koji zelis da si nabavis a ako jeste ja bih ti preporucio da si nabavis prvo jedan dobar polovan od neke poznate firme i da sa njim probas. Cisto da ne bude poslije nekoliko dana trazenja (i ne pronadjenog cupa sa dukatima
Citat:
U svakom slucaju zelim ti dosta uspjeha u trazenju i nadam se da cemo i ovdje vidjeti nesto od tvojih pronalazaka
Ma to je dugotrajnija investicija, ne idem sam u to, nego nas dvoje a primarna ce uloga biti za edukaciju klinaca na VSA a ostalo ce biti samo dodatni "gust"
nadam se da taj model dobro lovi i željezne meteorite osim plemenitih metala.-))) . U principu mi je frend naglasio da bas ne idemo na "donju" klasu
uredjaja. Je prvi, ali tehnika mi ide.-)))

Naravski da imam provjeriti neke stvari ali osim mojih u mom kraju stosta jos treba provjeriti.

Muci me mozda i to da sa tim uredjajem ne budem mogao u more a za PI(u istom cjenovnom razredu) detektore nisam nacisto koliko su su univerzalni za kopnene pretrage i u samoj diskriminaciji kod zagajenih terena.

Promijenjeno od Vumi (10.06.2005 u 16:13 sati)
odgoovorite sa citatom