TEMA: Novi clan
Prikazati pojedinačan prilog
  #1  
Staro 08.05.2008, 21:39
IvanS
Gost
 
prilozi: n/a
Novi clan

Posto sam novi clan ove kuce red je da se predstavim.Zovem se Ivan(sto se vidi iz mog nika) i iz okoline sam Beograda.Ovim hobijem(sportom)se bavim punih 10 godina.Vlasnik sam 3 detektora(white's TM800,cscope 2200,fisher1236),rad io sam sa dosta drugih Vlf aparata,a i sa nekoliko PI(pulse)detektora.Z a svo ovo vreme bavjenja amaterskom arheologiom stekao sam mnoga iskustva(pa se nadam da cu biti od koristi ovom forumu).Razlog tome zasto sam bas na ovoj temi napisao post je to sto nisam nikada radio sa aparatima novije generacije (digitalnim) onima koji imaju filtere i pred filtere,automatski zemni balans...Bivao sam prisutan kad su odredjeni ljudi radili sa tim aparatima ali to je sve prica u hodu.Ma da i vide me kao konkurenciju,sto da ne?Za ovaj forum znam odavno,citao sam sa vremena na vreme u stvari kad god sam imao vremena a sad sam i clan.Procitao sam sve postove vezane za aparate novije generacije,misljenja su podeljena kao i na svim forumima kako nasim tako i inostranim.Ali misljenja na ovom forumu mi je jako bitno zato sto se vase vidjenje aparata nemoze porediti sa vidjenjem nekog (Nemca,Amerikanca).I z vise razloga.Pa prvi i osnovni razlog je geoloski sastav zemljista(kod nas posadis konzervu ona nikne),drugi mi smo bogati ratnom istorijom i na nasem podrucju ima i (Praistorije,"Rima starog srednjeg...",Vizanti je,Trakiske kulture,Turaka,Austr ougara.....),a oni(Divji zapad i Drugi svetski).Sto ce reci mi trazimo monete,fibule,brosev e,oruzje,od pre 2000 god i to na terenima gde vise ima termalnih izvora nego ljudi a oni traze novcice koji su stari 50 god po pesku i pasnjacima.No neka oni rade svoj a micemo nas posao.Ljudi jos jednom pozdrav od:Ivana
odgoovorite sa citatom