TEMA: Novi clan
Prikazati pojedinačan prilog
  #4  
Staro 08.05.2008, 23:38
IvanS
Gost
 
prilozi: n/a
Tema je "testiranje" ja cu predstaviti moje aparate.Pocecu od svog prvog aparata toje cscope 2200.On je Vlf detektor i napravljen je pr vise od 15 godina.Ima sondu precnika 22cmm.Analogni displej i naravno potenciometre za osetljivost,diskrimi naciju,tonski ID ...Njegova preciznost u radu zavisi naravno do dubine predmeta koji se nalazi u zemji ali nisam to hteo da istaknem zavisi najvise do tonskogID.Dubina ovog aparata nije slavna pa tako jednu novcanicu 1,5x1,5cm vidi samo do 15cm (zavisi od polozaja).Naj produktivniji je u rano prolece i kasnu jesen kad su zemljani radovi u toku.Sve u svemu za jednog matorca nije los.E sad posto imam i fishera 1236 tu je da popravi stanje.Ima malu sondu 4 potenciometra za osetljivost,diskrimi naciju,ton,balans.Ne ma nikakav displej.Sto se tice dubine nesto je dubji i precizniji od cscope.Moj treci aparat je White's TM800 to je klasican cave (supljina,pecina) tragac ali je i metal detektor.Ima 4 potenciometra i palicu za fast i slov opciju.Ima analogni displej i dve sonde.Kao kave tragac je veoma pouzdana i ima ujednacen a biptajuci ton tako da nema greske u ocitavanju i maksimalna dubina je nesto oko 2,5-3 m (zavisi od zemljista).Sto se tice uloge metal detektora ona je neslavna.Veoma losu diskriminaciju,osetl jivost uzasna to je aparat koji je predvidjen da radi kao dubinac ali predmete 10x10cm nemoze da vidi dubje od nekih 50cm(pricam o gvozdju) inace njemu je potomak prvi po liniji TM808 koji je jako dobar aparat (radio).Ali posto ja imam TM800 koristim ga za ciscenje terena on mi je od velike koristi,nisu to njegove jedine dobre karakteristike ali kao standarni tragac jednog detektora nije nesto slavan.Sve u svemu zavrsava i on posao.Eto toliko za ovaj put od mene.
odgoovorite sa citatom