Prikazati pojedinačan prilog
  #28  
Staro 30.07.2005, 02:59
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Ja se zadnjih godina najvise bavim dizajnom i izradom velikih sondi. Kada sam pre otprilike 6godina, vise meseci skidao Fisherov CZ5 (jedna od najsofisticiranijih elektronika za MD ikad napravljenih), i kasnije uradio nekoliko mojih, sa vecim sondama, konacno sam shvatio da sadasnji fabricki modeli nemaju adekvatnu elektroniku, sposobnu da prodre dublje u zemlju. Od tada, pa do danas, isprobao sam vise atipicnih Vlf koncepcija, upravo sa ciljem da se adekvatno podrzi veca sonda. Naravno, trebalo je delimicno menjati i koncepciju same sonde. Radeci ovaj posao, imao sam sheme prakticno svih modernih metal detektora, ili moje parcijalne sheme (najmodernijih modela), znacajnih elektronskih blokova. Takodje sam, tokom godina servisiranja MD, proucio veci broj Fisherovih, Whitesovih i Minelabovih sondi.
Konacno, mogu reci da imam model, koji postize od 30% - 100% vecu dubinu lociranja, za srednje i vece predmete, od svih meni poznatih fabrickih modela.
Osnovna sonda mu je 50cm, a moze raditi i sa manjim sondama po zelji. Ali, taj model trosi i do 10puta vise energije (sonda zuji kao kod pulseva), te uz njega ide aku blok, najcesce 2,2Ah, punjac itd. Mana ovog modela je sto jos uvek dobro vidi sitnije predmete (sesterac oseca i na 60cm u vazduhu sa max SENS), sto zagorcava trazenje na veoma zagadjenim terenima. Neke nove sonde, bi to trebale otkloniti.Vise price o tome, bice uskoro na mom novom sajtu, jer ja taj model planiram prodavati i izvan granica, uz pomoc interneta.
Takodje vec duze vreme radim na jednom vanredno jakom pulsnom modelu, ali jos uvek ne mogu davati neke informacije, jer nisam radio testove na poligonu i terenu.
Fabricke modele je moguce modifikovati, i dodati vece sonde, ali se taj posao ne isplati, jer se dobiju samo delimicno dobri rezultati, zavisno od slozenosti modela, negde manje, negde vise. To je kao friziranje Fice, ide brzo ali bude nestabilan na putu.
odgoovorite sa citatom