Prikazati pojedinačan prilog
  #8  
Staro 10.04.2005, 08:23
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Ja otkako citam ove vase price sve manje imam zelju da idem u trazenje nocu, sta da radim ako sretnem nekoga hromoga deku ili nedao bog zmaja i slicna cudovista . Ali kada se sve price sagledaju a i one koje sam cuo usmeno, bice da tu ima necega. Svaka prica se zavrsava time da se sledecega dana to isto mjesto nije moglo vise naci, a da je postojalo "svjedoci" dio blaga koje je ostalo u posjedu nalazaca. Slusao sam jednom pricu da je jedan covjek u mom kraju (tada je bio jos djecak) lutajuci po okolisu malo okasnio i uhvatio ga je mrak. Tako vracajuci se prema kuci sreo je jednoga covjeka koji mu je rekao da podje sanjim sto je ovaj i ucinio. Neznanac ga je doveo do jedne pecine u koju su usli. U pecini je bilo, kako je djecak poslije pricao, ogromno blago. Covjek mu je rekao da uzme koliko moze ponijeti i cak mu je i sam stavljao novcice u ono malo dzepova sto je imao. Kada je uzeo koliko je mogao otisao je kuci i ispricao svojima sta mu se desilo. Sledecega dana su svi zajedno otisli na to mjesto (vjerovatno da uzmu jos) ali te iste pecine nije vise nigdje bilo, iako se djecak tacno sjecao mjesta...dukati, ili sta je vec bilo u pitanju su kazivali da se ipak nesto desilo prethodne noci....
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*