Prikazati pojedinačan prilog
  #36  
Staro 02.12.2005, 23:56
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Advantage - Goldmax
Koliko se sjecam advantage radi na ca 5 KHz a Goldmax na 18 KHz, samo po sebi govori da je Goldmax osjetljiviji na sitnije predmete. Iskustvo mi govori da je ipak i advantage jako osjetljiv na sitne predmete. Razlika je u tome sto ja koristim goldmax sa manjom sondom u odnosu na advantage. Pored toga advantage je dosta mirniji na zagadjenom zemljistu od goldmaxa sto je po meni posljedica vece osjetljivosti samoga goldmaxa. Ipak ko zeli da se bavi trazenjem novcica, preporucio bih mu goldmax-a.

Advantage i CZ 7
Ova dva detektora se ne mogu uporedjivati, jer je jedan vise za upotrebu na zagadjenim terenima (advantage) a drugi je daleko najjaci na cistim terenima (sume i podrucja koja se ne obradjuju). CZ 7 je, ako mu se osjetljivost smanji ispod 6, dosta nepouzdan pri pronalazenju sitnoga novca (sa sondom od 10 1/2'') a ako je osjetljivost veca ili =6 onda je prilicno "tezak" za upotrebu jer konstantno daje nekakve signale, posebno ako se sondom prodje blizu veceg zeljeznoga predmeta. Znaci Advantage je napravljen vise za obradivo zemljiste zagadjeno svim i svacim a CZ 7 je ipak bolji za trazenje po sumama. Nadam se da si koliko toliko zadovoljan odgovorom, mada ne vjerujem da sam nesto novo napisao
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*