TEMA: google earth
Prikazati pojedinačan prilog
  #24  
Staro 10.02.2010, 21:52
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
ja zajsta neznam dal postoji ili ne....ako imas neki zakonik o tome,ne bi bilo lose da pogledamo i mi to....
zakon o kulturnim dobrima smo vec u par navrata stavljali ovde , siguran sam da ima jos uvek tog linka negde na forumu.

ako govorimo o legalnim /citaj sudskim/postupcima,
zakon vezan za krivicna dela je u tom delu identican za sve oblike , samo je mera sankcije razlicita od slucaja do slucaja...
ako te navataju u krivolovu oduzimaju ti i pusku i divljac ,
ako te uhvate na vodi u vreme kad ti vreme nije oduzimaju ti i stapove i mreze i camac,
ako te uhvate u banci pred kraj radnog vremena kako podizes tudje novce nece ti vratiti pistolj i masku posle nekog vremena,
ako te na granici nadju sa pasosem i fals vizom oduzimaju ti pasos , kad ti istekne kazna mozes samo da podignes nov , neces dobiti onaj isfalsirani da ga ponovo koristis,
ako te nadju na arheoloskom nalazistu oduzimaju ti detektor i nalaze,
ako ti nadju aparat u kolima, bez nekog drugog dokaza da si isti koristio da bi vrsio nedozvoljena arheoloska otkopavanja isti ti moraju vratiti po zakljucenju eventualnog sudskog spora,
to je isto kao da sumljaju da ti je auto divljak i onda posle strucne ekspertize kad utvrde da je sve na kolima regularno auto ti vrate...
naravno u banana drzavi kakva je srbija danas i sve drugo je moguce, tj da ti oduzmu detektor bez dokaza krivice ili da ti opet isti vrate bez obzira na hrpu oduzetih arheoloskih nalaza .
srbija brale...
odgoovorite sa citatom