Prikazati pojedinačan prilog
  #1  
Staro 06.11.2005, 18:42
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
Pop Martinovo blago

Od toliko prica i legendi od tragaca i lovaca na blago svi traze neko blago POP MARTINA HIMOVICA.Razne magaze ,cupovi,tovari I tovari zlata .Pa zar je moguce da je taj pop martin ima toliko blaga???Njegovo blago traze ljudi iz srbije ,bosne ,bugarske ,traze ga I u rumuniji.Postoje I mape I tacno znaju gde je zlato,ustvari neznaju bas tacno gde ali su sigurni da je na tom mestu pa im treba detektor za zlato koji moze da hvata 5-6 metara.Takvih prica slusam skoro svaki dan,I nije mi jasno da toliko ljudi traze te magaze I riznice I cak rizikuju svoj zivot zbog toga.Bas bih voleo da vidim tog coveka koji je nesto nasao od tih skrivenih blaga.Cak sam I sam nabavio jedan plan skrivenog blaga I on glasi ovako:Opis 282 iz plana br.85x220 od knjizni opis.JELASNICKA MAGAZA.Kad dodjes u Jelasnicu,trazi kude je suva rovina,u nju ima dve loze nad put,jedna divlja jedna pitoma,poznava se dok je veka I sveta.Od nje kad podjes uz rovinu na levo ima jedan put I na ozdol od put tri koraka ploca,na nju znak,od kuce glava,pod nju je ulaz u magazu I to ovak.Ajde u pecinu na dole osam basamaka ,po levo na pecina na nju ima ploca,idi u nju,na sred pecina ima jedan covek od voska ovo je pecina pokrita sa grede ,ne idi po njih jer ces stradati vidi na mapu,prici I uzmicoveku iz desnu ruku raskov I idi urdi kurban,u pecinu ima kola zlato,nosi kolko hoces to je kraj I tacno. Potpis Martin Himovic tri pecata rimski ,turski I hriscanski. .ko zna mozda se nekom posreci!!!!!!!!!! Pozdrav dragan.
odgoovorite sa citatom