Prikazati pojedinačan prilog
  #2  
Staro 05.04.2008, 10:32
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 158 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
poz. Ljubo

Citat:
citat od Ljuba Prikažite prilog
I.Dzon.evo ti kratko uputstvo za rukovanje ovim aparatom.Moje lično iskustvo sa ovim aparatom je sledeće.Može upotrebljavati više sondi raznih dimenzija zavisno šta ćeš tražiti i na kakvom terenu.Za zaprljane terene ti je bolja manja sonda 8 ili 10 inča.Za manje zaprljane i ravnije terene je pak veća sonda 12 inča bolja.Ovaj detektor ima prilično veliku detekciju u vazduhu dok u zemlji gubi negde oko 30 posto u detekciji.Naprimer zlatnu burmu pokazuje u modusu svi metali na oko 38 sm a isto tako i u zemlji.U modusu diskriminacije zlatnu burmu u vazduhu pokazuje isto na 38 sm ali u zemlji je pokazuje na oko 23 sm.Po mom mišljenju regulator za regulisanje efekta mineralizacije je malo teže podesiti bez obzira što je to 10-to okretajni regulator.Često je potrebno podešavati tuner ako radi na manual.Ako pak tuner radi na auto onda gubi u dometu dubine traganja.Ne sviđa mi se što je veća potrošnja struje jer koristi 6 baterija od 9 volti,pa ih je potrebno češće menjati.Neznam što će ti ovaj stari model kad ima novih boljih garetovih modela.Ovaj model ima moj drug ovde u pirotu pa ću ga pitati ako možda hoće da ga proda.Ako te nešto još interesuje u vezi ovog modela ostavi imail.
Hvala na instrukcijama.Mozes li mi reci koji su to novi modeli gareta a da rade dobro kao taj stari model koji je pravljen pre 20 i vise godina.Zasto kazes da se covek razocara sa garetom GTI 1500 i 2500 PRO ima li nekakav drugi njihov model a da je bolji od njih .Unapred hvala.
odgoovorite sa citatom