Prikazati pojedinačan prilog
  #7  
Staro 20.01.2012, 11:21
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.176
Zahvaljivao se: 144
Dobio je 570 zahvalnice(a/u) za 242 priloga
Eclipsije, ozenjen sam imam dvoje dece. Volim da sanjarim i mastam jer je to karakteristika mog horoskopskog znaka. Snovi, to je veoma velika tema nebitno za ono sto me interesuje uvezi ovog "otkrica.
Videcu sledecom prilikom da ponesem fotoaparat da malo slikam kako to izgleda. Moram da ponesem i rešeto, spaklicu, cetkicu i ostali arheoloski alat jer se nadam da cu mozda naci celu posudu ako ne onda delove pa da sastavljam kad padne veliki sneg i ne bude se moglo ici na teren. Nadam se da šakali nece pojesti sve kosti a šakala ima dosta, lovci su ove jeseni ubili sedam komada. Pre neki dan sam cuo jednog pa jos jednog i tako njih petoro kako zaurlavaju u horu.
Imao sam pre konja, fijaker, šinska kola, radio sam dosta sa njima. Konj je kroz istoriju bio najkorisnija zivotinja za coveka zbog toga i velika ljubav prema njima pa su se ljudi odnosili sa velikim postovanjem. I danas Mongoli kod nas Cigani vole konje i zive sa njima. Krava daje samo mleko i meso ali je spora i gluplja zivotinja u odnosu na konja koji isto daje mleko i meso za upotrebu ali ih ljudi iz ljubavi prema njima nisu koristili za ishranu. O Keltima, Hunima i njihovoj ljubavi prema konjima da ne pricam to znate i sami.
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom