Prikazati pojedinačan prilog
  #15  
Staro 24.07.2005, 23:43
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Kada smo kod PI detektora pitao bih Jack-a sta misli na koju dubinu prodiru ovi detektori? Posjecivao sam jednu njemacku stranicu za izradu PI detektora ali njen vlasnik na kraju nije dovrsio (dozvolio) da se najbolji tipovi mogu napraviti u domacoj radinosti, nego je poceo sa serijskom proizvodnjom i prodajom istih. Cijena im se krece od 2500 Evra pa navise, zavisno od opreme koja se uz detektor uzima. On tvrdi, ustvari drugi su testirali te detektore za njega i davali izvjestaje, da je jedan od njih (ne sjecam se tacno koji model) u mogucnosti pronaci zlatni lanac tezak 150 gr na dubini od 1,80m i da tacno pokaze da se radi o zlatu. Vrijedno je spomenuti da ovi detektori imaju diskriminaciju pa cak su u stanju da prikazu sastav samog pronadjenoga predmeta. Ne mogu sada reci koja je sonda bila na samom detektoru ali mislim da se radilo o 1x1m ali da je isti rezultat dala i (koliko se sjecam) sonda od 50cm (okrugla). Interesuje me sta ti Jack kazes za ovakvo nesto. Moje misljenje je da tu ima nekakve istine jer ako on prodaje kao privatno lice te iste detektore i daje mogucnost da se sam detektor isproba, posto je cijena dosta velika, da se ipak ne bi smjelo raditi o prevari ?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom