Prikazati pojedinačan prilog
  #49  
Staro 10.06.2009, 21:43
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Idemo dalje

Nadam se da nije teško pročitati nazive ovih mjesta. Ima ih još, fonetski jako sličnih kao kod nas, osim što su kompliciranije napisani. Slučajnost!? Ne vjerujem da postoji ovakva slučajnost, jer ništa na svijetu nije slučajno. Sav živi svijet je pod savršenom kontrolom, jedinom mogućom kontrolom, a zove se Bog. Kakva evolucija, kakav Darwin...? Pogledajmo malo oko sebe. Nisam ja nikakav prorok, niti bilo kome namećem svoje ideje, već samo na malo drugačiji način govorim o poznatim događajima i pojavama. Pokušavam pronaći pravo mjesto u povijesti kako bi ti isti događaji imali nekakav smisao. Mislim da Albanija nije slučajno podijeljena na dvanaest okruga. Isus je imao dvanaest apostola, ali i izraelski kralj Solomon je imao dvanaest plemena. Solomon, Solomun, Salamon, Salamun i možda još koja inačica ovog imena, uopće nije važno, pošto znamo o kome se radi. Meni odgovora ime Solomon, jer poznam nekoliko osoba ovakvog prezimena. Po Bibliji, Bog je Solomonu uzeo svih dvanaest plemena, jer nije bio dobar i poslušan kao njegov otac, kralj David. Deset plemena dobio je Solomonov sluga, jedno pleme Solomonov sin, a dvanaesto...
E, sad nastaje veliki nepremostivi problem. Dvanaesto izgubljeno pleme...
U Bibliji nije zapisano kamo je nestalo dvanaesto pleme. Jednostavno, ne spominje se kamo je odvedeno. Šta je Bog učinio s ovim plemenom? Da li ga je nekud sakrio? U kome dijelu svijeta ga je sakrio? Da li ga je uopće sakrio? Zašto bi ga uopće sakrio?
Razni narodi uvjeravaju da su baš oni potomci tog istog zagubljenog dvanaestog Solomonovog plemena. Čak su i Etiopljani uvjereni da su potomci ovoga plemena. Moje razmišljanje krenulo je drugim pravcem i savršeno se uklopilo u priču o Ilijadi na prostoru današnjeg Skadra. Osim već pomenutog prezimena Solomon postoje i druge pojedinosti koje nikako nisu slučajne. Recimo, naprimjer, prezime Marković. Možemo ga sresti na prostorima cijele bivše Jugoslavije. Mnoštvo je Markovića od Vardara pa do Triglava, ali... Markovic je i uobičajeno židovsko prezime, ne samo u Izraelu, već u cijelom svijetu. Slučajnost? Opet ne vjerujem.
A da pomenem još koje prezime?
Recimo Berkovic, pa Kravic, onda Brokovic...

''Dardan se jako rastuži zbog bratove smrti pa napusti domovinu, prijeđe na azijsko kopno zemlje Mizije, tamo gdje se rijeke Skamandar i Simoent sjedinjuju tekući prema moru i gdje se visoka planina Ida blago spušta u dolinu, opet prema moru. Tu je vladao kralj Teukro, a zemlja se zvala Teukrija''.

Zbog čega Teukrani (ti ukrani, te ukrali... odvedeni, oteti, uzeti,) ne bi smjelo biti dvanaesto Solomonovo pleme? Zašto Albanci na Kosovu sebe zovu Dardancima i direktnim potomcima Ilira? Opet slučajnost? Nikako. Na temelju stvarnih zemljopisnih opisa i fonetskog izgovora imena osoba i mjesta pomenutih u Ilijadi temeljim svoju teoriju da je Troja u Skadru. Imam još mnoštvo opipljivih, jednostavnih i vidljivih dokaza. Jedino ne znam kojim redom da ih složim u tekstu, a da ne bude previše zakomplicirano.
Idemo još malo pogledati biblijske izraelske kraljeve. Najpoznatiji i najpominjaniji svakako su Saul, David i Solomon. Raspitivao sam se malo kod Židova koje poznajem i oni su mi rekli da se ova imena izgovaraju sa slovom ''š''... Znači, Šaul, David i Šolomon...
Gledao sam jedan dobar dokumentarac gdje su znanstvenici pokušavali ove biblijske događaje smjestiti u neki stvaran vremenski period. Na kamenom hijeroglifu jednog egipatskog hrama pronašli su ime faraona kod koga su Izraelci bili u ropstvu. Pisalo je ''Sisak'', znamo da se izgovara ''Šišak'' i nekakvim svojim zaključkom ovog faraona smjestili su u vrijeme vladavine Ramzesa II, te ustanovili da je to ustvari jedna te ista osoba.
Baš me zanima kako je i po kome grad Sisak u Hrvatskoj dobio ime...
Rijeka Nil, po Bibliji se zvala samo Rijeka...
Odkud ''rijeke'' na svima našim područjima bivše Jugoslavije i ime gradu Rijeci u Hrvatskoj...?
Samo da ne zaboravim, Bibliju koju momentalno imam i čitam, na Hrvatski, naravno i Srpski, jezik - preveli su Đuro Daničić i Vuk Stefanović Karadžić... Po mome - najlogičniji prijevod bio bi na - Trojanski Jezik...
Moram napisati još koju ''slučajnost'' dok ostale ne dođu na red:
Recimo...Jazon i Argonauti, kada su se dočepali zlatnog runa, počeli su bježati prema ušću rijeke Istra, današnji Dunav... gdje su ih u zasjedi čekali Kolšani...
Istra je poluotok na sjeveru Jadranskog Mora u Hrvatskoj, a Kolašin je grad u Crnoj Gori...
U Pakistanu je gorje imena Tahiti Dinarah u čijoj blizini teče rijeka Kupha...
Dinarom se plaćalo u Jugoslaviji, Dinara je planina iznad Jadrana, a Kupa je rijka, opet kod Siska...
Res – je bio kralj Tračana...
A... Resnik je mjesto u Slavoniji... Resnik je dio Kaštela kod Splita...Resnik – naselje u Hadžićima (BiH)... Resnik – naselje u općini Višegrad (BiH)... Resnik – naselje u Crnoj Gori...
Resava – rijeka u Makedoniji...
Eneja - je bio trojanski junak za koga su stari Rimljani vjerovali da je osnovao Rim... Kakav Romul i Rem...?

Ako još neko ima bilo kakve sličnosti sa napisanim imenima u svome kraju neka slobodno napiše. Ovakvu pomoć nikad ne odbijam...
odgoovorite sa citatom