Prikazati pojedinačan prilog
  #5  
Staro 29.12.2009, 14:16
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 43
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
apostata,ne zelim ovu temu pretvoriti u cistu politiku,naravno,sve sto sam gore napisao,a uspeo si procitati,i sada mislim,do slovca i branim tu svoju teoriju,na osnovu hiljadu dokaza.

samo da dam neke odgovore

1.ali tebe je to asociralo na jedno drustvo bolesno do srzi u svakom svom segmentu:

nisam mislio na celokupno drustvo,nadam se i verujem da jos ima dobrih ljudi,jugoslavja se nije raspala zbog nas,nego zbog par budala,najkrace.

2:Pomenuti A.Deroko i R.Petrovic sigurno nisu bili nikakvi pljackasi vec istinski ljubitelji kulturnog nasledja nasih krajeva kojima mozemo zahvaliti sto neke, u medjuvremenu unistene spomenike, poznajemo jos samo preko njihovih crteza i zapisa:

kao sto rekoh kanica za primer,i uz njegovu knjigu mozemo prepoznati neke stvari,a pored toga je ujedno od naroda i po terenu sakupljao i odneo sta je mogao.

3.Kontekst u kojem si pomenuo moje ime, ja cu da shvatim kao kompliment i zahvalim se, ali te moram i razocarati, jer sebe, ako si mislio izmedju ostalog i na arheologiju, na vlastitu zalost ne vidim kao znalca(!!!). Iako mi svaki susret sa tim carobnim kamencicima i starim paricama sto nas sve opcinjavaju, prouzrokuje drage vibracije, cak i kada ne umam da im prepoznam poreklo ili starost, kako to nepogresivo radi nas Velemajstor Enigma na nasu radost (verujem da se slazete da se celokupna aktivnost ovog forume vrti oko njega !!!).

svaka cast kako enigmi tako i tebi,numusu,acerovec u.....i svakom pojedincu ovde na forumu.
neki od nas imaju celokupno znanje (naravno numizmatiku je tesko znati bez literature,ali ima ko zna da se snadje za tili cas u toj literaturi jer zna pojam i osnovu,primera ako na aversu prepozna vladara i zna da je iz 4-og veka,nece listati katalog od 10 veka pre hrista nego ce otvoriti stranicu gde se tacno taj vek nalazi......da ne duzim)
a neki od znas znaju ponesto,ponesto.ali rakete ne prave "raketrari" vec skup znalaca,sto bi se reklo od automehanicara do krojaca (dao sam primer),a njihov celokupni ishod kad ukrste znanje je ta raketa.
nadam se da je poenta shvacena.

najkrace sta sam mogao.
nastavite onako kako ste osmislili ovu temu,rado cu je citati,ali ostacu pri svojim stavovima....
i tesko da ce me neko ubediti u suprotno.

s postovanjem i izvinjenjem apostata.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif

Promijenjeno od eclipse4 (29.12.2009 u 14:22 sati)
odgoovorite sa citatom