Prikazati pojedinačan prilog
  #92  
Staro 10.01.2013, 14:14
Krusarac
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Desert Walker Prikažite prilog
Kad sam ja htio kupiti MD meni su govorili da ako ne zelim da fulam sitne predmete kupim Power-a jer on zbog visoke frekv. vadi sicu.
rekli su mi "GmaxxII zbog niske frekv. moze fulati sicu ali je dobar za krupnije predmete i dublji je".
e pa ja sam dovoljno istestirao svoj aparat da mogu reci da je to supljak. Gmaxx vadi sicu ko lud. da reaguje na sicu malo vise skino bi me s pameti...sitne mrvice olova i bronze po terenu (ko zrno rize ) javlja...e sta ce meni sitnije od toga? bacio bi ga u potok da me trza na sve ljuspice i smece koje se nalazi po terenu.
ako ti treba osjetljiv aparat razmisli o Fisher GoldStrike ,on je 30 Khz ,pokupices sve zivo sa terena
Ovu pricu mogu samo da potvrdim.
Pre par meseci slucajno naletim na jedan novi ADX150 posto je cena bila izuzetno niska nisam mogao da odolim i tako ga kupim.Znaci verujte mi da je kojim slucajem jos vise osetljiviji na sitne predmete ili ga ja nebi koristio ili bi kupio onu sondu od 36cm da izbegnem te sad vec probleme za mene licno.Nije on za uporedjivanje sa g-maxom ali im je ista radna frekvencija.Juce je sa malom sondom 22,5 na nekih 10cm detektovao zrno od malokalibarskog metka,15min mi je trebalo dok nisam pronasao po iskopanoj zemlji,doslo mi da produbim onu rupu da gurnem glavu i da pocnem da se derem u nju.Recimo paricu precnika 19mm izuzetno tanku sa discom na 2 bez problema vidi na 20cm jakim signalom.Slican precnik ali ako je deblja i bolje ocuvana na 25-28cm bez problema,a u all metal modu to bolje da ne pricam jer ce biti kako hvalim svoj aparat.Ja stvarno nista posebno nisam ocekivao od ovog aparata sa dva potenciometra ali sam ja blago receno odusevljen performansama ovog detektora,a extra to sto cuti kao zaliven i konstatno sens drzim u crvenom polju.
Ziveli!!!
odgoovorite sa citatom