Prikazati pojedinačan prilog
  #4  
Staro 14.04.2005, 02:31
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Dobro citajuci na forumu koji si nam davore poslao,dosao sam do zakljucka da covek koji je pronaso grob se ne razume i ne bavi arheologijom.Meni kada bi se to licno dogodilo da ja na svojoj zemlji pronadjem tako nesto,ne bih ni sekundu razmisljao sta da uradim.A isto tako ne bih ni razmisljao da pozovem arheologe.E sada kakav je zakon kod vas u Hrvatskoj to neznam,ali mislim da nije nista bolji nego kod mene u Srbiji.A ustvari kod mene dole u Srbiji skoro niko i ne prijavi kada naleti na tako nesto.Zavisi o kojim se zapocetim poslovima radi,ali to se u vecini slucajeva ponovo zatrpa,kao da nikad nista nije ni bilo.Primer:Covek koji je kopajuci bunar naleteo na tajni podzemni hodnik,ponovo mesto zatrpao (u strahu da ce mu arheolozi raskopati celo dvoriste) i na tom istom mestu sazidao garazu.E sada gledajuci sdruge strane ne prijavljivanje takvih slucajnih nalazista nanose veliku stetu arheologiji te iste drzave.A sdruge strane pa ni te iste drzave nemaju regulisani zakon,kao sto je to svugde u svetu regulisano,gde takvi slucajni pronalasci se bogato nagradjuju,tj slucajni pronalazaci.A sdruge strane nas hobi arheologe koji sami finansiramo svoje radove i opremu,ganjaju i optuzuju da nanosimo stetu drzavi.A ustvari ta sama ista drzava nanosi stetu sama sebi.Ali to je vec sad drugo pitanje za razmatranje........n ecemo da zalazimo u tome
odgoovorite sa citatom