Prikazati pojedinačan prilog
  #14  
Staro 01.04.2008, 01:52
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Posto je Flowerni postavio pitanje o cijenama detektora i njihovih mogucnosti mogu reci sledece:

Ne znam u kojoj si mogucnosti i koliko mozes da izdvojis za detektor. Bitno je znati sta zelis sa njime traziti. Ako si zainteresovan vise za zeljezne predmete onda bi trebao izabrati detektor koji nema ugradjen "predfilter" ili kako da nazovem to, za zeljezo. Ako je cijena u pitanju (mogucnosti kupovine) onda je u svakome slucaju bolje uzeti polovan detektor jedne od poznatijih marki nego da se uzme novi detektor neke nepoznate firme i na kraju da taj isti zavrsi negdje "umotan" oko nekoga drveta u sumi , jer nije ispunio ocekivanja. Moje misljenje je da je recimo Minelabov Advantage jedan od boljih ako ne i medju najboljima, ne samo za "profi" nego i za pocetnike. Cijena novoga se krece oko 450 Evra a moze se nabaviti i polovan za dosta manje para. Postoje trzista na kojima se mogu nabaviti polovni detektori pa cak i novi koji su sluzili samo za reklamu i probanje a cijena im je spustena nekih 20% pa i vise. Dosta toga se moze naci preko interneta (google). Ako te nesto posebno zanima reci o cemu se radi pa cemo pokusati da pomognemo...
a sto bi neko dao i tih 450 e za neki nov detektor u kome delovi kostaju nekih 100-150 a resto kosta ime firme???
a da ne pomenem detektore od po hiljadu i nesto evra...

kad za recimo 200 e covek moze kupiti rucni rad i jos nov a usput da taj detektor radi pet put bolje od tog kupovnog......

i sam recimo znas da kada bi fabrika proizvela detektor sa svim njegovim kapacitetima....ta ista fabrika bi u roku od godinu dana mogla samo da se zatvori i nista vise....vec oni svake godine poboljsavaju isti detektor,dodajuci mu jedan cm vise probojnosti i nov izgled kutije....

dok rucni radovi,bez obzira sto je neki detektor kopiran,ojacani su do maksimuma....

e sada naravno....ima ljudi koji to znaju da rade kako valja a ima ljudi koji nazalost neznaju da ih rade kako treba....

evo ti primer za minelabov neznam tacno koji samo znam da je valjda placen oko 3500e....covek ga je prodao u roku od mesec dana jer ga na testu izvadio iz papuca rucni rad....tezina 1:0,dubina 1:0,diskriminacija 1:0,svega ukupno 3:0 za rucni rad....

pa sada ko kako voli nek izvoli.....

nadam se da me niste pogresno shvatili.....to je samo istina i nista vise.....