Prikazati pojedinačan prilog
  #17  
Staro 01.04.2008, 21:14
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 158 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
poz. eclipse4

Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
a sto bi neko dao i tih 450 e za neki nov detektor u kome delovi kostaju nekih 100-150 a resto kosta ime firme???
a da ne pomenem detektore od po hiljadu i nesto evra...

kad za recimo 200 e covek moze kupiti rucni rad i jos nov a usput da taj detektor radi pet put bolje od tog kupovnog......

i sam recimo znas da kada bi fabrika proizvela detektor sa svim njegovim kapacitetima....ta ista fabrika bi u roku od godinu dana mogla samo da se zatvori i nista vise....vec oni svake godine poboljsavaju isti detektor,dodajuci mu jedan cm vise probojnosti i nov izgled kutije....

dok rucni radovi,bez obzira sto je neki detektor kopiran,ojacani su do maksimuma....

e sada naravno....ima ljudi koji to znaju da rade kako valja a ima ljudi koji nazalost neznaju da ih rade kako treba....

evo ti primer za minelabov neznam tacno koji samo znam da je valjda placen oko 3500e....covek ga je prodao u roku od mesec dana jer ga na testu izvadio iz papuca rucni rad....tezina 1:0,dubina 1:0,diskriminacija 1:0,svega ukupno 3:0 za rucni rad....

pa sada ko kako voli nek izvoli.....

nadam se da me niste pogresno shvatili.....to je samo istina i nista vise.....
ti hoces reci da se moze spakovati bolji nego fabricki samo koji . Sta da se radi ako ima procesor i treba skinuti program . Meni koliko je poznato to je vrlo tesko i kada se skine pr. zafali po koja stavka. Ako se to moze orginalno uraditi svaka cast majstore.Ovo je samo moj komentar bez ljutnje.