Prikazati pojedinačan prilog
  #15  
Staro 13.03.2005, 20:54
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Jackdetect, nema niko namjeru od nas da kupi nesto slicno a ni nesto drugo osim nekakav detektor metala koji moze bar do nekih 30-40 cm pronaci malo "masniji" rimski novcic tipa sestercijusa a dali takvih detektora ima, odgovor je ima. Ako cemo iskreno kada bi te masine i radile kako to tvrdi proizvodjac, sta bi mi radili ako bi se nasli negdje u nekoj divljini sa njim i pronasli nesto vece na recimo 10 metara dubine??? Ja rpvi nebih sigurno kopao jer kao prvo ne zna se sa sigurnoscu o cemu se radi a i cime iskopati sve to. Razumijem arheologe i druge istrazivace koji se time bave profesionalno i koji svo svoje vrijeme provode trazeci i pretrazujuci "sumnjiva" mjesta. Moje licno misljenje je i to da takvi aparati, koji recimo i idu na toliku dubinu, nisu bas najbolji ni za zdravlje onoga ko sa njima radi. Mozda ce sad neko reci, pa nisu to radioaktivni zraci, da mogu lose uticati na zdravlje ali ja cu reci da nikakva zracenja nisu dobra za zdravlje pa se to isto moze reci i za elektromagnetno polje koje stvara obicni detektor metala. Nije za uporedjivanje ali mozda je neko citao o americkom experimentu sa magnetnim poljem i brodovima mornarice koji su ucestovali u tom experimentu (na zalost, zaboravio sam ime toga experimenta, ali mozda ce se neko sjetiti istoga)...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom