Prikazati pojedinačan prilog
  #7  
Staro 03.05.2005, 11:12
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Lepo,lepo za takav slucaj koji je gore naveden nema se puno sta komentarisati.

Iskreno da kazem koga ne bi ovakav postupak jedne drzave(neznam o kojoj se radi) dodatno motivisao u daljem radu hobi traganja.Ali iz samog postupka se vidi da se radi o drzavi koja veoma dobro postuje korene istorije i arheologije,a isto takodje i same ljude koji se bave hobi traganjem ili kao sto je ovaj slucaj koji je x_lav gore naveo.
Sto ja nebih to mogao da kazem za moju drzavu(govorim u moje ime),koja mene hobi arheologa ili hobi tragaca nazovimo to kako hocemo,prozivaju po novinama i nazivaju me svakojakim imenima.
Ne bih zeleo da ponovo pisem te nazive,jer sam ih negde u forumu vec napisao a vecini je vec i poznata.
Naime o cemu se radi.Radi se o tome sto drzava nema para da finansira projekte,a sami ljudi koji su specijalizovani za taj posao (arheolozi) nemaju volje da rade usled nedostatka finansija za njihove plate.A sdruge strane oni su samo zainteresovani i njihov rad se zasniva na velikim arheoloskim mestima i lokacijama.A zanemaruju druge mogucnosti i sasvim druge manje lokacije(polja livade sume planine pecine i da ne nabrajam sve sad jer je vecini iskusnijim tragacima vec ovo sto sam nabrojao vrlo dobro poznato),e sada posto ti isti koje sam gore nabrojao nemaju vec ni volju a ni mogucnosti za rad(ipak mislim da se radi o volji),umesto da taj posao prepuste hobi tragacima koji imaju i mogucnosti a i volju za tako nesto,oni te iste tj nas jure i oduzimaju opremu i pronadjene stvari.
Umesto kao sto je Vumi rekao da naprave saradnju sa nama tj hobi tragacima.
A isto tako je ovako nesto vec na forumu rekao i predlozio jedan drugi clan,tj jackdetect,iz koga bi i drzava imala koristi narocito muzeji,a sdruge strane to bi pozitivno uticalo na hobi tragace.
Medjutim kao sto sam rekao i ostajem pri svojoj tvrdnji.
Zasto bi se nesto radilo na neki posten i korektan nacin,kada je metoda otimacine najbolje resenje-a mi sdruge strane hobi tragaci tu nemozemo nista da ucinimo kako bi se iz borili za neka svoja prava i slobodu u ovom hobiju.Jer ipak je politika i politicari ti koji vec odavno odredjuju pravila kako njima odgovara.
Imam jos puno toga da napisem o ovoj temi,tj da iznesem svoje stavove i misljenja,ali ipak cu ovde stati iz nekih drugih razloga...........:7 00:

Promijenjeno od rammstein (08.10.2005 u 22:40 sati)
odgoovorite sa citatom