TEMA: Explorer II
Prikazati pojedinačan prilog
  #18  
Staro 29.11.2004, 20:00
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Iskreno da kazem ja nebih nikada dao toliko novaca za Explorer II (cini mi se da kosta oko 1000 Eura) ali to je privatna stvar. Koliko kosta Quattro ne znam tacno, negdje sam procitao da je cak i skuplji od Explorera. Moje misljenje je da su jednostavniji detektori bolji i laksi za rukovanje i mnogo manje "nerava" treba dok se aparat "srodi" sa tobom. Ja sam npr. uzeo jedan Minelabov Advantage i platio ga tada oko 800 Eura, aparat je za mene izuzetno dobar i uvijek mogu da tvrdim da kuda jednom sa njim prodjem (ali detaljno) da drugi put ne treba da se prolazi (trazi). Sledeci detektor koji sam nabavio je Fisher CZ 7a, cija je nabavna cijena oko 1400 Eura, za 600 Eura (polovan). Detektor je nemoguce lak za rukovanje i dosta je par sati da se potpuno upozna njegov rad. Razlika izmedju Explorera II i Fishera CZ 7a je sto Explorer radi na vise frekvencija a Fisher radi na samo dvije (5 KHz i 15 KHz). Imao sam prilike da uporedjujem ova dva detektora i mogu reci da nisam primjetio razliku sto se tice dubine pronalazenja. Primjetio sam da kod Fishera mnogo lakse odredjujemo pomocu zvuka vrstu nadjenoga metala nego kod explorera. Fisher ima 3 razlicita tona dok Explorer ima ne znam ni ja koliko zvukova (mislim da se ovo sve moze nastimati kod explorera. Sada moje iskreno misljenje, ako bih davao tolike pare na detektor uvijek bih prije uzeo Fisherov nego Explorer...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom