Prikazati pojedinačan prilog
  #457  
Staro 09.01.2014, 11:47
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Čitaš li ti ''citat od Grga''?
Samo ispituješ, a ne daješ nikakav dokaz svojoj teoriji. Ja sam (skoro) svako svoje tumačenje potvrdio fotografijom kao npr:
Žene su zapalile brodove na UŠĆU rijeka...
A kako i zašto?
Ahil se naljutio na Agamemnona pa nije želio u borbu, što su Trojanci iskoristili i skoro do nogu potukli grčku vojsku...
Ovaj podatak spominju mnogi izvori, a ja sam se najviše koristio knjigom Gustava Švaba ''Priče iz klasične starine - 2. dio''.
Homer u detalje opisuje krajolik i pejzaž od grčkog tabora uz morsku obalu do zidina Troje. Prostor prema moru, gdje su bili poslagani grčki brodovi, sužavao se, pa je u trećem i četvrtom redu bilo najmanje brodova. Čitav tabor plovila bio je ispresijecan ulicama i putovima. Od kopna prema moru vodile su poprečne ulice.
Grci su u rat krenuli sa tisuću brodova. Kada su stigli na odredište brodove su izvukli na obalu i poslagali u četiri reda, s time da je u četvrtom redu, odmah do morske obale, bilo najmanje brodova, jer takva je bila konfiguracija terena između ušća rijeka Skamandar i Simoent. Ako su brodovi u prosjeku bili široki pet metara i ako su ih u prvom redu posložili 400, u drugom 300, trećem 200, četvrtom 100, pa računajući i razmak među njima, dolazimo do dužine prvog najdužeg reda od otprilike 4 km. (U vodama Hutova Blata nedavno su pronađene dvije galije iz toga doba, što je izazvalo senzaciju svjetskih razmjera, jer su jedine te vrste ikada pronađene)
Lokacija Troje po mojoj teoriji i teoriji Milutina Jaćimovića iz Aranđelovca dobija pomalo svoj stvarni smisao...

Homer u detalje opisuje krajolik i pejzaž od grčkog tabora uz morsku obalu do zidina Troje. Prostor prema moru, gdje su bili poslagani grčki brodovi, sužavao se, pa je u trećem i četvrtom redu bilo najmanje brodova. Čitav tabor plovila bio je ispresijecan ulicama i putovima. Od kopna prema moru vodile su poprečne ulice...
odgoovorite sa citatom