Prikazati pojedinačan prilog
  #458  
Staro 09.01.2014, 12:21
Ilijada
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Grga Prikažite prilog
Čitaš li ti ''citat od Grga''?
Samo ispituješ, a ne daješ nikakav dokaz svojoj teoriji...
Ja te samo pozivam da preispitaš svoje tumačenje, ako isto primjeniš u mojoj teoriji, - biti ću ti zahvalam. Ja nikada ne tražim da netko prihvati moju teoriju, već tražim da je netko ospori.


Citat:
Ja sam (skoro) svako svoje tumačenje potvrdio fotografijom kao npr:
Žene su zapalile brodove na UŠĆU rijeka...
A, što da ti kažem na ovo, već da mi skreneš pažnju gdje si to pronašao u Ilijadi. To ne postoji!!

Citat:
...Ovaj podatak spominju mnogi izvori, a ja sam se najviše koristio knjigom Gustava Švaba ''Priče iz klasične starine - 2. dio''.
Svaki ozbiljan dokaz mora se temeljiti na orginalnim citatima Ilijade. Ako bi zanemarili Ilijadu, tada nebi imali razloga, uopće, - pričati o lokaciji Troje.

Citat:
....brodovi, sužavao se, pa je u trećem i četvrtom redu bilo najmanje brodova. Čitav tabor plovila bio je ispresijecan ulicama i putovima...
Molim te urazumi se, ovo nije iz Ilijade, - tamo se samo kaže da su brodovi izvučeni na obalu i poput skalina poredani po okolnim brežuljcima i ravnicama.


Citat:
..Od kopna prema moru vodile su poprečne ulice...
Za ovaj zaključak nema osnove, daj mi izvore iz kojih crpiš informacije?

Citat:
Kada su stigli na odredište brodove su izvukli na obalu i poslagali u četiri reda, s time da je u četvrtom redu, odmah do morske obale, bilo najmanje brodova,
Ne spominju se nikakva četiri reda, samo se kaže da je prostor na obali bio malen - "i narodu biješe tijesno, te su poput skalina poredali brodove i cijele obale prekriše prostor".

Citat:
...jer takva je bila konfiguracija terena između ušća rijeka Skamandar i Simoent. Ako su brodovi u prosjeku bili široki ...
Simoent se ne spominje u blizini ahejskih brodova, to jest na obali mora, Simoent svoj tok završava pod gradom Trojom (Ilij), tamo se ulijeva u Skamander.
Niti Skamander se ne spominje u blizini brodova, on čini dio Helesponta koji silno struji - tu u blizini brodova.


Citat:
Lokacija Troje po mojoj teoriji i teoriji Milutina Jaćimovića iz Aranđelovca dobija pomalo svoj stvarni smisao...
Ja ću je s poštovanjem prihvatiti ako vam se uklopi u Ilijadu.
Već sam ti postavio niz citata po Ilijadi, - izbjegavaš odgovoriti i kako se uklapaju u vašu lokaciju.

Citat:
Homer u detalje opisuje krajolik i pejzaž od grčkog tabora uz morsku obalu do zidina Troje. Prostor prema moru, gdje su bili poslagani grčki brodovi, sužavao se, pa je u trećem i četvrtom redu bilo najmanje brodova. Čitav tabor plovila bio je ispresijecan ulicama i putovima. Od kopna prema moru vodile su poprečne ulice...
Što ovo ponavljaš, sigurno lijepiš priloge sa drugih tema gdje si dosada pisao. Ajmo se dogovoriti i na ovom mjestu pisati izravno i izravno davati odgovore.
odgoovorite sa citatom