TEMA: emisija
Prikazati pojedinačan prilog
  #27  
Staro 21.02.2013, 10:14
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
Citat:
citat od Banatski šetač Prikažite prilog
Sa druge strane se moram složiti sa Pretorijancem nasuprot BaneBeogradu jer bi zabranili svako okupljanje na Sajmovima antikviteta i bilo kakvu prodaju. Je li neko pri kupovini na sajmu dobio bilo kakav sertifikat? Nije, naravno!

Sa treće strane, ulaskom bilo kakvog umetničkog ili arheološkog predmeta na prostor EU, prestaje bilo kakvo potraživanje sertifikata o poreklu što će se u nekoj perspektivi i desiti ili se nekima na Forumu već desilo ako su u EU. Samim tim trgovina takvim predmetima je sasvim dozvoljena, osim ako predmet nije ukraden i nije za njim pokrenuta potera...
Citat:
citat od Banatski šetač Prikažite prilog
Govorim da u EU ne treba nikakav sertifikat iz razloga što na aukciju bilo koje vrste možeš priložiti predmet i niko ti neće tražiti poreklo, već samo sertifikat o autentičnosti i naravno proveriće da li je na nekoj listi tražnje.

Ostalo su sve moralne norme pojedinca.
banatski
ja sam ti citirao clan zakona, pokusao sam i da ti docaram kako u praksi ide tok ponasanja sa nalazima kod nas,
tj koji je tok i mera krivicog dela .
a ti ako mislis da nisam bio u pravu ti daj neki clan zakona koji ce da demantuje to sto sam napisao,
vrlo rado cu da priznam da sam pogresio i da se izvinim sto sam dezinformisao forumsku javnost.

toliko o domacem a o stranom trzistu ,ovo sto si napisao stvarno me cudi da u tolikoj meri ne poznajes kako funkcionise prodaja artefakata u eu,
zar ti stvarno mislis da bi ti mogao da stavis u dzep neke svoje nalaze i da odes u neku aukcijsku kucu ili bilo koju njihovu muzejsku ustanovu i da im tamo ponudis nesto na prodaju za sta nemas sertifikat o poreklu i vlasnistvu ....
ne bih ti to nikako predlozio da uradis jer bi ti na vrata vrlo brzo zakucali nezeljeni gosti.
svi muzeji su u obavezi da takve predmete bez adekvatne papirologije odma prijave policiji jer nije njihovo da utvrdjuju da li je nesto legalno ili nije oni to prepuste policiji...
odgoovorite sa citatom