TEMA: Radian-97
Prikazati pojedinačan prilog
  #7  
Staro 08.05.2005, 00:23
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Ovakve uredjaje, a ima ih poprilicno, moramo posmatrati s dva aspekta: egzaktnog i parapsiholoskog. Inace, medjunarodni naziv im je LRL (Long range locator ili lokator velikog dometa), ili kod nas popularnije: laseri.
Sa egzaktnog, odnosno naucno-tehnickog aspekta, ti uredjaji su bezvredni, i ne postoji nikakva elektronika koja bi emitovala ili primala nekakve snopove zraka, kako stoji u objasnjenju. Ako je za takav uredjaj dobio neku nagradu, onda smo spali na niske grane. Ali, koliko se ja secam, on je imao i nesto drugo, a to je tzv. Seismic locator, koji izazove mehanicki impuls, a zatim geofonima (nesto kao mikrofon) prati odbijanje tih talasa iz dubine. Ta se metoda dosta koristi u geologiji.
Sa parapsiholoskog aspekta, koji ne treba podcenjivati, sesto culo je u stanju da iz Matrixa (kolektivnog nesvesnog, astralnog plana, univerzalne energije, arhetipova, ili ima jos sinonima za istu stvar) dobije informacije o skrivenim metalima, vodi itd. Laseri onda sluze da informaciju iz podsvesti izvuku na svetlo dana. Nekakva elektronika moze psiholoski pomoci da se u to veruje, sto je osnovni uslov da sesto culo proradi.
U zadnjem poglavlju moje knjige o metal detektorima itd, detaljno sam objasnio te stvari, i to je poduza prica.
Nije problem da se zastiti takav patent, iako je nefunkcionalan, i u USA patentnom zavodu vec ima desetak LRL patenata.
Mozete probati ove sprave, ali se nemojte oslanjati na njih, i nikako nemojte prilaziti fabrickim modelima koje imaju punjenje od radioaktivnih izotopa, skode zdravlju i nisu nista efikasniji od obicnih L zica.
Pozdrav,
Zeljko.
p.s. Znam puno ljudi koji se vec decenijama lomataju po planinama sa tim, kopaju rupe i do deset metara (poslacu jednom sliku, koja je za ginisa), i uvek ih nesto omete da pronadju svoje zlato.
p.p.s I da citiram mog kolegu Carla Morelanda, vlasnika jednog od najboljih sajtova o lovu na blago: " LRL je u stanju da i do dubina preko 30 metara locira plemenite metale. Ali ako iskopate 30 metara, i ne pronadjete nista, to ne znaci da je LRL pogresio, vec da je plemenit metal zaista tu, ali na subatomskom nivou."
odgoovorite sa citatom