Prikazati pojedinačan prilog
  #17  
Staro 03.05.2005, 13:33
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Prvo izvinite na kasnjenju, ali ovih dana su ljudi slobodni i svi nesto hoce od mene.
Zasto stalno potencirate da je traganje u Srbiji zabranjeno?
Ne postoji zakonska regulativa, i to je sve.
Na drugoj strani, trgovina raritetima u principu jeste zabranjena, ali to ne sprecava numizmaticare da se javno nedeljno okupljaju u svim vecim gradovima, stave na sto SKORO sve sto imaju, i lepo trguju. Cak tu ima i pripadnika policije koji obicno obezbedjuju takve skupove.
Moj dobar prijatelj, sa najvecom zbirkom na regiji, priredjuje izlozbe u lokalnim muzejima, koje opet obezbedjuje policija, jer se radi o velikim vrednostima.

Svi koji poseduju detektore,i prenose ih automobilima, pre ili kasnije u nekoj od rutinskih kontrola na putevima, moraju predati svoje podatke, i naravno da se za njih zna da poseduju aparat. Sve je to normalno, kao i svuda u svetu, ali niko nikog ne juri, osim ako se ne diraju registrovani lokaliteti i tudja privatna svojina bez odobrenja.

Vecina nuizmaticara, koji su vec solidno organizovani, takodje imaju detektore, dok se pojedinci bave samo trgovinom. Treba samo da se povezemo sa njima, i to mislim nece biti problem.

Za x-lava:
Za sada je kod mene razvojna laboratorija, koja se bavi proucavanjem, servisiranjem, modifikacijama i usavrsavanjem postojecih fabrickih modela, kao i razvojem sopstvenih modela svih tipova metal detektora, i pojedinih tipova geo-lokatora. Imam veoma zanimljivih stvari i za strano trziste, nesto moje licno, a ponesto i u saradnji sa mojim kolegama iz sveta: Rusija, Belgija, Francuska itd.
ALi, mnoge stvari, iako odlicno funkcionisu, moraju se dovesti u oblik, kakav zahtevaju svetska trzista, i ja na tome najvise i radim. Takodje sve mora biti originalno, jer svako kopiranje hardvera ili softvera moze natovariti nevolje na vrat.
E za sve to su potrebni i vreme i novac, i ja sve sto zaradim ulazem u usavrsavanje proizvodnje, izradu merno-razvojnih sistema, alata itd. To je igra bez granica, ali znanja i iskustva je sve vise.
Na kraju, da, bice tu i pravi servis, i prodaja stranih i domacih modela. Vec sam imao ponude od Whitesa i drugih, ali je to jos uvek veliki zalogaj za mene.
Sto se tice mojih modela, to je jos uvek u fazi usavrsavanja, te ce se u dogledno vreme pojaviti i moj novi sajt sa puno korisnih objasnjenja o svim aspektima uredjaja za lov na blago, kao i mojim modelima.
Sve to zahteva ogroman rad, a trenutno nas je samo dvoje, i veoma je tesko pronaci jos nekog kvalifikovanog da se ukljuci i ubrza stvar.
Pozdrav!
p.s. Evo, pokrenucu i novu temu o klubu tragaca itd.
odgoovorite sa citatom