Prikazati pojedinačan prilog
  #35  
Staro 08.06.2008, 14:44
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 43
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od I.Dzon Prikažite prilog
Pozdrav Deki.Ako si resio da odvojis vise love za detektor ti kupi dva.Jedan PI a drugi VLF. Slucajno sam video G-max kod naseg druga Crnog doduse test je bio u vazduhu ali sasvim dovoljno.Mogu reci da zadovoljava potrebe svakog tragaca.Imas pisano ovde na forumu o skoro svim masinama pa sam izvedi zakljucak.Samo bi mogao da napises sata bi to trazio na 2m dubine.Ja sam nekada kopao 4m dubine sa svojim drugarima i nista to jest jedan plemeniti metal ali ne sluzi ljudima.Tada je koristen Pul Star 2 sa 2x2 sondom inace u to vreme placen 6500 dojc maraka.Sada ga mozes naci polovnog do 1300e sa malom sondom 45cm i velikom 1x1m.Licno moj savet ti je da od tolike dubine nema nista sigurno 99% samo onaj 1% kopka mnoge tragace, sta znas nikad se ne zna.Kupi jedan VLF za pocetak a za kasnije razmisli .Ja sam uzeo za sebe Vaguero 2 i mogu reci da sam veoma zadovoljan.
zasto navodite coveka na pogresne detektore i da bez veze placa toliku svotu novca kad ima jeftinija varijanta......DEKI ako znas gde se otprilike "TO" nalazi i ako vec znas da je na 2 metara dubine,najjeftiniji najefikasniji i najsigurniji detektor ti je ROVOKOPAC,BAGER ILI AUTOVARIVAC....... ti detektori se iznajmljuju na sat,jedan sat kosta 50 evra, a uz to dobijas i coveka koji ume da savrseno rukuje sa njima....samo mu pokazes gde........tako da za 4h rada mozes da iskopas veoma,veoma,veoma veliku dubinu i povrsinu.....ne koristeci lopatu,ni svoju snagu....i sve bi te to kostalo 200e a ona kad nadjes mozes sebi priustiti jeda pristojan aparat cisto radi zezanja a sa resto para bices ako umedjuvremenu ne zavrsis od srece........ili ako se hvalis i prijateljima moze biti a ako nista nenadjes......zivec srecno kao i pre toga
odgoovorite sa citatom