TEMA: San
Prikazati pojedinačan prilog
  #44  
Staro 06.05.2011, 13:10
Brodhed
Gost
 
prilozi: n/a
Da se vratim na dedu i san. Moj deda je pred smrt takođe sanjao kako mu neko pokazuje gde je zakopao kazan sa 2 kila zlata. On nam je to ispričao i otprilike znam gde je to mesto u blizini njegovog rodnog sela, a on nam je obećao da čim bude mogao da ustane iz kreveta (bio je šlogiran tada) da će da nas vodi da ga uzmemo, jer uopšte i nije zakopano već se nalazi u nekom šipragu pokriveno kamenom pločom. Međutim godinu dana posle toga je umro a da uopšte nije ustajao iz kreveta, a ova kriza me tera da kupim jedan detektor i pretražim tih 200-300 m2.
Druga priča je za zlato koje beži. Moj dobar prijatelj kome sam i ja na moju LK prodavao neke zlatnike po zlatarama mi je ispričao kako je išao na osnovu neke mape da otkopa zlato, međutim kada su počeli da kopaju i stigli do kamene ploče u zemlji se začula tutnjava, pomerili su ploču gde je po zapisu trebalo da bude zlato i nije bilo ničega, nastavili su da kopaju a iz zemlje se ponovo začula tutnjava, i tad su digli ruke od daljeg kopanja... bilo je još nekih zanimljivih detalja oko toga ali ne mogu sada da ih se setim ali s obzirom da nije usamljen slučaj ponovo ću da ga ispitam oko toga.
odgoovorite sa citatom