Prikazati pojedinačan prilog
  #24  
Staro 21.10.2009, 00:00
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Ljuba Prikažite prilog
Pozdrav PDragan,neznam na koji detektor misliš konkretno.Kod mene na mom aparatu u diskriminaciji je situacija ista kako u vazduhu,tako i u zemlji.Nema pomeraja faze.Samo kod nekih gvozdenih predmeta,čak i preko broja 4 se čuje jasan ton.Međutim kada taj gvozdeni predmet iskopam detektor neće da daje ton.To je neka čudna pojava za kou kontam već duže vrema šta bi moglo biti
pozdrav ljubo,odavno te nema.ne razumem sta se desava,ali otprilike bi to izgledalo ovako.kad upalis detektor,recimo da je zemlja losa u smislu prisustva ferita,na nekim aparatima odradis rucni balans sa zemljom a na nekim to odradi automatski.da bi sve radilo kako treba i da gvozdje registruje ulevo ili od 0do-95 a dobre mete od 0do+95,aparat mora da podesi tu fazu na nuli i tu ostane./u ovom slucaju gde je puno ferita to nije slucaj i pomera se nula na nekih recimo -10 ili -30,tako da nailaskom na dobru metu ,aparat je jos uvek u minusu jer ne pocinje od nule da meri nego iz minusa ostaje u minus.
a za to sto se tebi dogadja,ja sam imao isti slucaj,registruje duboko gvozdenu metu u zemlji(strelicu) iskopam i kad je izvadim vise je nema.
ja uzmem strelicu i pokusam vazdusni test,pocinje da hvata od 30cm,kako priblizim sondi on je sve manje registruje.problem je u podesavanju diskriminacije,previ se je stegnut,ako ti je aparat slican kao moj onda ga malo popusti na disc. i bice sve ok
odgoovorite sa citatom