Prikazati pojedinačan prilog
  #16  
Staro 22.01.2014, 22:52
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
A ko kaze da se trojanski rat vodio kod Troje? Iskren da budem, ne sjecam se da li sam citao ovo djelo a i ako jesam isto kao i da nisam, jer se nicega ne sjecam . Ako me pamcenje dobro sluzi, rekao si da su se ona dvojica ganjala oko zidina grada ili gdje vec, u proslom postu si napisao da je doticni kolega posmatrao trojansku vojsku na nekom brdu, znaci ne u samom gradu ili utvrdjenju ili cemu vec. Zanima me da li se igdje pominje i sama troja tj utvrdjenje tj , da li i njega vidi sa toga brda odakle posmatra trojanske vatre? Nije mi jasno ni to, zasto si cupa kosu dok j eposmatrao svoju vojsku...? Malo pitanja, cisto da "udjem" u pricu, ako ne smeta .
Hebem li ga,rat se vodio za Troju,nije se valjda rat vodio oko Kutine ili Prnjavora (dajem primjer ).
Trojanski se rat vodio za Troju ali se ne zna gdje je Troja (pretpostavlja se) ...e sad ispade da se ne zna je li se i vodio pod Trojom ili negdje drugo.rat ne znaci bitka. za 10 god.(kako Homer kaze) moglo se odigrati desetke ili stotinu manjih ili vecih okrsaja...znaci pocevsi daleko od Troje pa do samih zidina...znaci ipak pod samom Trojom
gdje god da se vodio cilj je bila Troja i ona je izgorila u tom ratu...a ne Kutina ili Prnjavor
odgoovorite sa citatom