Prikazati pojedinačan prilog
  #1  
Staro 16.09.2005, 11:20
lovac
Gost
 
prilozi: n/a
Blago Cara Lazara

Pre par godina mi je jedan prijatelj pokazao isecak iz novina iz Treceg
Oka o izgubljenom,nestalom blagu cara Lazara. Mislim da o tome postoje i pisani dokazi.
Kada je srpska vojska izgubila boj na Kosovu bosanski kralj Tvrtko je trazio ostetu od knjeginje Milice za njegove poginule vojnike u boju jer je po njemu boj nepravilno voden. Posle dva meseca sakupljanja zlata iz crkava i riznica ,karavan sa 6 tovara blaga je krenuo iz Krusevca starim rimskim putem pravcem Bosne.Karavan je bio veoma dobro cuvan vojnicima vitezovima.Trag mu se gubi u kanjonu reke Ljubovide.
Po prici vojnici su pili vino pored puta u krcmama pa se zna da su bili otrovani.Kada su shvatili da su otrovani oni su to blako sklonili u jednu od pecina u kanjonu reke Ljubovide koji se proteze negde oko 12 km.U
prici se pominje slepi covek koji je uspeo da pronade to blago ali ne i da iznese samo to sto je imao u dzepovima jerpo njegovoj prici se pojavila jaka svetlost sa likom cara lazara i da je on od te svetlosti oslepeo.Kako je on to nasao?
Bio je poznat kao dobar radioestezista ,posedovao je sve vrste viskova i radio je u Drzavnom preduzecu za te svrhe.On je mesecima provodio lutajuci kanjonom dok mu nije izmedu procepa u stenama visak poceo da "ludi" pokazivajuci da je to tu.Usao je u taj uski procep ijedva se provukao kroz uski hodnik par metara da bi se nasao ujednoj prostoriji sa skeletima i blagom.Od te svetlosti on je pobegao a posle par dana oslepio.Prica je istinita ali taj deda je umro pre par godina.
Interesuje me dali je neko zna nesto o tome ,ili neko ima nekih dokaza ili mozda zna neku drugu pricu otome?

Pozdrav
Lovac
odgoovorite sa citatom