Prikazati pojedinačan prilog
  #33  
Staro 21.12.2009, 23:28
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Mislim da bi rjesenje svega bilo ukinuti novac kao sredstvo placanja na cijeloj planeti...tada vise nebi bilo kapitalista koji iznudjuju obican narod, nebi se utrkivali za sto vise novca. Sve bi im fabrike pozatvarao i pretvorio ih u nesto sto bi sluzilo svima, auta bih prestao proizvoditi, jedino bih dozvolio konje i magarce kao prevozno sredstvo, naravno i brodove. Ali opet tu ima problem a to je, ko je vlasnik broda on bi opet bio gazda i njemu bi se moralo nekako placati i to bi opet sve krenulo iz pocetka i zavrsilo onako kako cemo i mi zavrsiti...mislim da se drasticnim (nemogucim) promjenama, ovo samo odlaze i nista vise. Pa i kelti i rimljani nisu imali industriju ali su ipak smislili novac a onaj ko ga je imao bio je gazda svima. Ako bi imali svijet u kojem nema novca i gdje niko nebi mogao nekoga kupovati ili placati, onda bi na scenu stupila sirova snaga i opet bi neko postao gazda nad nekim....ma nema nama pomoci, sta god da se desi , sve se to vrti u krug. Pa zar ne govore da su atlantidjani posjedovali atomsko oruzje i da su njime unistili one druge, cini mi se kontinent Mu ili koji vec a na njemu su svi bili pitomi i nisu vjerovali da ih neko moze napasti i sl...itd, da ne lupetam vise
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom