Prikazati pojedinačan prilog
  #64  
Staro 20.02.2008, 21:34
Votis
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od STRELAC Prikažite prilog
A sada nastavak price,... Posle VALKBAUTA ,koga sam se ratsiljao kupio sam UG-12 Geoskener koji u nemackoj kosta 9700 Eura a u Americi 9700 Dolara, neznam zasto je ta razlika u ceni izmedju ova dva proizvodjaca, ali je UG malo bolji od valkbauta, jer je kompaktniji i laksi za rukovanje. Sto se tice snimanja , njegove slike predmeta , odnosno metala u zemlji su prkazane samo kao crvena tacka ili kocka nepravilnog oblika koja se lako moze precizno locirati i kopati tek nakon tri uzastopna snimanja,medjutim i to nije dovoljno jer on kao ifutura vidi keramiku i rimsku ciglu u crvenoj boji pa se desavalo da kopam 2m.za par cigli. ali sto i nije tako tdagicno bilo jer sam na jednoj cigli nasao vrlo interesantan crtez koji se uklapa za teren na kome sam je inasao,tu su nacrtani neki hodnici o prostorije koje sam ja i snimio i to jedino lepo vide i crtaju i futura i ug-12, zapravo ako snimis prostoriju ponu sitnih predmeta na snimku vudis samo prostoriju a predmete ne. Dakle moras kopati prostoriju, hodnik da bi nasao sitne stvari koje na dubini od 2m ne vide ni skeneri ni detektori,a one su ipak tu pored prazne rimske grobnice. Posle UG-12 kupio sam GEMS jer mi se dopao zbog svoje velicine , zapravo veoma je mali i sa njim se moze prici i snimiti i na zasticenim lokalitetima neprimecen.On koristi novi program VISUALEJZER koje moze ponekad da da fantastican snimak predmeta u zemlji cak sta vise prosto originalan izgled kakoizgleda i kad se iskopa, ali to samo ponekad. I kod njega kao kod UG metalni predmeti ,keramika ,i cigle su u crvenoj boji pa je zato neko spomenuo da koristi detektor za lociranje mete,to je naravno neophodno da nebiste kopali prezne ,slomljene cupove i velike cigle.
Da li je Strelac jos uvek aktivan na ovom forumu, imao bih par pitanja za njega....
odgoovorite sa citatom